Սեյրան Օհանյանն այցելել է ՀՕՊ զորամասեր. Լուսանկարներ
Այսօր ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Սեյրան Օհանյանը հերթական աշխատանքային շրջայցն է կատարել ՀՀ ԶՈՒ ռազմաօդային ուժերի հակաօդային պաշտպանության մի քանի զորամասերում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Սեյրան Օհանյանին ուղեկցել են ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ստեփան Գալստյանը, բարձրաստիճան զինվորականներ և քաղաքացիական հատուկ ծառայողներ:
Աշխատանքային այցի շրջանակում Սեյրան Օհանյանը հանդիպել է զորամասերի անձնակազմերի հետ, հետաքրքրվել զորամասերում տիրող բարոյահոգեբանական մթնոլորտով, զինծառայողների առօրյայով և սոցիալ-կենցաղային պայմաններով, ստուգել զինծառայողների մարտական պատրաստականությունը, առկա զինտեխնիկայի վիճակը, զրուցել է մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ:
Այցի ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը տեղում ծանոթացել է զորամասերի բարեկարգմանն ուղղված լայնածավալ կապիտալ շինարարական աշխատանքներին, եղել է զորանոցներում: Առանձնակի ուշադրության են արժանացել ստորաբաժանումներում օժանդակ կառույցների` զորանոցների, լսարանների, ճաշարանների, աշխատասենյակների կապիտալ նորոգման և նմանաբնույթ նոր շինությունների կառուցման աշխատանքները: Կառուցվող նոր շինություններն իրենց հնարավորություններով ու համալրվածությամբ եզակի են ամբողջ աշխարհի զինված ուժերում: Այս առումով Սեյրան Օհանյանը հավաստիացրել է, որ զինծառայողների սոցիալ-կենցաղային խնդիրները մշտապես գտնվում են պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում:
Կարևորելով հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների դերը երկրի խաղաղության պահպանման ու անվտանգության ապահովման գործում և պլանավորված աշխատանքներն առավել արդյունավետ իրականացնելու նպատակով Սեյրան Օհանյանը մի շարք ցուցումներ և հանձնարարականներ է տվել զորամասերի հրամանատարական կազմին։

Acting Defense Minister of Armenia Seyran Ohanian today paid a working visit to a number of air defense units of the Armenian armed forces, according to the press service of Defense Ministry.
S. Ohanian was accompanied by Deputy Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces Lieutenant General Stepan Galstian, high-ranking military and civilian officials.
Ohanian met with servicemen of the military units, familiarized himself with the social and living conditions and morale, checked the military preparedness of soldiers and the condition of military equipment and spoke to the servicemen on duty.
He familiarized himself with the large-scale construction work on improvement of these military units, paying special attention to major repairs and construction of auxiliary structures such as barracks, mess halls and auditoriums. He said the new structures are in line with modern standards and unique in terms of their equipment and capacities. He assured those present that the social and living problems of servicemen are at the center of attention of Armenian Defense Ministry.
Noting the important role of air defense units in the maintenance of peace and security, Seyran Ohanian gave instructions to the units’ commanding officers for efficient fulfillment of the tasks.