«Դեմ եմ»-ի ակտիվիստների հետ բանակցում է փոխոստիկանապետը
Այս պահին Նալբանդյան փողոցը փակած «Դեմ եմ»-ի անդամների հետ բանակցում է Երևանի փոխոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանը:
«Դուք աջ ու ձախ բացեք ճանապարհը ու սպասեք, եթե 10 րոպեից չեկավ պաշտոնյաներից ոչ մեկը, նորից փակեք այս ճանապարհը»,- «Դեմ եմ»-ի անդամներին ասաց Վալերի Օսիպյանը:
«Մենք այսքան մարդուն ոչ խնդրել ենք, որ փակեն ճանապարհը, ոչ էլ հիմա կարող ենք խնդրել, որ բացեն: Այս շարժումն առաջնորդներ չունի, սա մարդկանց որոշումն է ու ոչ մեկ իրենց չի կարող ասել բացեք»,- Վալերի Օսպիյանին ասաց «Դեմ եմ»-ի անդամներից մեկը:
Այս պահին երթի մասնակիցները շարունակում են նստած մնալ Նալբանդյան փողոցի մեջտեղում: Նրանք երգում են ազգագրական երգեր ու բղավում՝ «Նախարարը թող գա»:

Deputy chief of police negotiates with demonstrators
Deputy Chief of the Yerevan Police Valery Osipian is negotiating with the members of ‘I am against’ civil movement who blocked part of Nalbandian Street in Yerevan.
“Open the roadway and wait 10 minutes. If no representative of the authorities meets with you, then you may block the street again,” Osipian told protesters.
‘We didn’t ask anyone to block the street and it is not up to us to unblock it. This movement has no leaders, it is a decision of each of us,” a protester replied.
“I am against’ is protesting against the introduction of the compulsory accumulative pension scheme in Armenia. The movement members demand a meeting with the finance minister.