«Դեմ եմ»-ի ակտիվիստներին հանդիպեց ֆիննախի աշխատակազմի ղեկավարը
Նալբանդյան փողոցը փակած «Դեմ եմ»-ի ակտիվիստներին քիչ առաջ հանդիպեց Ֆինանսների նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Թամազյանը:
«Հարգելի ժողովուրդ, ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Սարգսյանը պատրաստ է ընդունել ձեր կողմից կազմված պատվիրակությանը և պատրաստ է պատասխանել ձեր բոլոր հարցերին»,- ասաց Կարեն Թամազյանը:
Ճանապարհը փակած ակտիվիստներն այս առաջարկն ընդունեցին սուլոցներով ու շարունակեցին պահանջել, որ նախարարի պաշտոնակատարն ինքը իջնի ներքև:
«Մեզ ասում եք՝ հենց բացեք ճանապարհը, նախարարի պաշտոնակատարը կիջնի: Հիմա նույնը նրան փոխանցեք՝ հենց ինքն ինջնի, մենք բացում ենք ճանապարհը»,- Ֆիննախի աշխատակազիմ ղեկավարին ասացին ճանապարհը փակաց ակտիվիստները:

С членами движения «Я против» встретился глава аппарата минфина
С членами гражданской инициативы «Я против», которые перекрыли часть улицы Налбандяна, встретился руководитель аппарата министерства финансов Армении Карен Тамазян.
Он сообщил, что и.о. министра Давид Сакрисян готов встретиться с делегацией протестующих и ответить на все вопросы.
Между тем, демонстранты отвергли это предложение. «Нам говорят – откройте дорогу, и министр спустится к вам. Передайте ему следующее – как только он спустится, мы откроем дорогу», - заявили участники акции протеста.
«Я против» протестует против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы, и требует встречи с министром финансов.