«Դեմ եմ»-ի ակտիվիստներին հանդիպեց ֆիննախի աշխատակազմի ղեկավարը
Նալբանդյան փողոցը փակած «Դեմ եմ»-ի ակտիվիստներին քիչ առաջ հանդիպեց Ֆինանսների նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Թամազյանը:
«Հարգելի ժողովուրդ, ֆինանսների նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Սարգսյանը պատրաստ է ընդունել ձեր կողմից կազմված պատվիրակությանը և պատրաստ է պատասխանել ձեր բոլոր հարցերին»,- ասաց Կարեն Թամազյանը:
Ճանապարհը փակած ակտիվիստներն այս առաջարկն ընդունեցին սուլոցներով ու շարունակեցին պահանջել, որ նախարարի պաշտոնակատարն ինքը իջնի ներքև:
«Մեզ ասում եք՝ հենց բացեք ճանապարհը, նախարարի պաշտոնակատարը կիջնի: Հիմա նույնը նրան փոխանցեք՝ հենց ինքն ինջնի, մենք բացում ենք ճանապարհը»,- Ֆիննախի աշխատակազիմ ղեկավարին ասացին ճանապարհը փակաց ակտիվիստները:

Chief of Finance Ministry Staff meets with protesters
The Chief of Armenian Finance Ministry’s Staff Karen Tamazian met with “I am against” civil movement members who blocked part of Nalbandian Street.
He said the acting minister David Sargsyan is ready to receive a delegation of protesters and answer all their questions.
The proposal was rejected by the protesters. “They tell us: Open the road and the minister will meet with you in the street. Tell him the following: as soon as he comes, we will open the road,” the demonstrators replied.
“I am against” movement is protesting against the introduction of the compulsory accumulative pension system and demands a meeting with the finance minister.