Նախագահն ընդունել է Twitter-ի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնի հրավերով Հայաստան ժամանած Թումոյի խորհրդի անդամ, Twitter-ի փոխնախագահ Րաֆֆի Գրիգորյանին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Հանրապետության նախագահը ողջունել է հյուրին և կարևորել նրա այցը, որը նպատակ ունի ծանոթանալու Թումոյի կրթական ծրագրին, աջակցելու կենտրոնի կրթական բովանդակության մշակմանը ծրագրավորման ոլորտում, ինչպես նաև Հայաստանում ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ քննարկելու ոլորտի զարգացման համաշխարհային միտումներն ու հայկական ՏՏ համայնքին հուզող մարտահրավերները:
Ընդգծելով, որ ՏՏ ոլորտի զարգացումը Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթություններից է՝ նախագահն այդ ոլորտում մեր հայրենակիցների հաջողություններն ուրախալի և երիտասարդ սերնդի համար ուղենշային է համարել: Սերժ Սարգսյանը կարևորել է Հայաստանի ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ սերտ համագործակցության զարգացումը, փորձի փոխանակումն ու խորհրդատվությունը:
Րաֆֆի Գրիգորյանը նախագահին ներկայացրել է իր այցի շրջանակներում ունեցած հանդիպումները, այդ թվում՝ ՏՏ ոլորտի մասնագետների հետ: Նրա խոսքով, դրանք մեծ հույսեր են ներշնչում, քանի որ ոլորտի զարգացման հետ կապված ոգևորիչ օրինակներ կան, որոնք հեռանկարային են դարձնում ՏՏ ոլորտի զարգացումը Հայաստանում:

Armenian President Serzh Sargsyan received today Vice President of Twitter, member of the Board of Tumo Center of Creative Technologies Raffi Krikorian, the presidential press service said.
The Armenian president underlined the importance of R. Krikorian’s visit to Yerevan with the aim of becoming familiar with Tumo educational program and assisting with the development of educational content in programming.
According to Serzh Sargsyan, the development of IT sector is a priority of Armenia’s economy. He stressed the importance of promoting cooperation with Armenian IT experts, sharing experience and holding consultations.
Raffi Krikorian informed the president about his meetings in Yerevan, including meetings with IT specialists, noting the IT industry’s development in Armenia has prospects.