Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը պատրաստ կլինի հունիսի 30-ին
Սահմանադրության նոր տարբերակը պատրաստ կլինի հունիսի 30-ին: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի անդամ, Սահմանադրական դատարանի խորհրդական, իրավագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Գևորգ Դանիելյանը:
«Մենք՝ հեղինակներս, կարծում ենք, որ Սահմանադրական բարեփոխումների հայեցակարգը պատրաստ է, սակայն հանրային լսումների իմաստը նրանում է, որ քաղաքական դիրքորոշումների և մասնագետների մոտեցումների շնորհիվ հայեցակարգի մասին ավելի առարկայական պատկերացում ունենանք և այն ավելի ավարտուն ու կատարյալ լինի»,-ասաց նա:
Գ. Դանիելյանի խոսքով՝ Սահմանադրական այս բարեփոխումները պետք է օգնեն առկա խնդիրների լուծմանը:
«Քաղաքական փորձը ցույց է տալիս, որ Սահմանադրական այս կամ այն բարեփոխումները անհաջող են լինում և վերանայվում են, եթե դրանք հաջորդում են քաղաքական ճգնաժամերին»,-ասաց նա, նշելով, որ թեև մեր երկրում էլ առկա են սոցիալական, տնտեսական խնդիրներ, սակայն այս բարեփոխումները միտված են դրանք լուծելուն և դրա անհրաժեշտությունը այժմ կա:

Draft concept of constitutional reforms to be submitted on June 30
The final draft concept of constitutional reforms will be submitted on June 30, member of the commission on constitutional reforms Gevorg Danielian told reporters today.
Public hearings on the draft concept will be held prior to that, Danieian said, adding that the reforms will help solve the existing problems.
“Political experience shows that constitutional reforms are unsuccessful or need to be revised when they are implemented after a political crisis. Although there are social and economic problems in our country, these reforms are aimed at their solution and there is a need for such reforms,” Danelian noted.