Ովքե՞ր կլինեն նոր կառավարությունում. Պայքարը դեռ շարունակվում է
Նորանշանակ վարչապետի կաբինետի համալրման համար մնում է 5 նշանակում՝ գյուղատնտեսության նախարար, բնապահպանության նախարար, սպորտի նախարար, էներգետիկայի նախարար, արդարադատության նախարար:
Գյուղնախարարի պաշտոնի համար ըստ «Հայկական Ժամանակի»՝ շրջանառվում է Արարատի մարզպետ Արամայիս Գրիգորյանի անունը, բնապահպանության նախարարի պաշտոնի համար պայքարը շարունակում է ԱԺ տնտեսական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Այվազյանը, էներգետիկայի նախարարի պաշտոնի համար շրջանառվում է կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Երվանդ Զախարյանի անունը, բայց Արմեն Մովսիսյանը շարունակում է պայքարը:
Արդարադատության նախարարի ամենահավանական թեկնածու դեռ շարունակում է մնալ Հրայր Թովմասյանը, իսկ սպորտի նախարարի պաշտոնակատար Յուրի Վարդանյանը համառորեն պայքարում է պոստը պահպանելու համար, թեև այդ պաշտոնի դեպքում շրջանառվում է ՀԱՕԿ սպորտվարչության պետ Գաբրիել Ղազարյանի անունը: «Այսուհանդերձ, նախարարական նշանակումների հարցում որևէ կանխատեսման դժվար է վստահել, որովհետև սատանան գիտի, թե ինչ է տեղի ունենում իշխանական կուլիսներում»,-հավելել է թերթը:

The new government of Armenia will be formed after appointment of the remaining five ministers – agriculture minister, minister of nature protection, minister of sport and youth affairs, minister of energy and natural resources, and justice minister.
According to ‘Haykakan Zhamanak’, Ararat regional governor Aramais Grigorian may be appointed agriculture minister, Vardan Aivazian - nature protection minister, and the current head of the State Committee of Cadaster Yervand Zakarian may become minister of energy and natural resources.
The acting justice minister Hrayr Tovmasian is considered the most likely candidate for that post. The acting minister of sport and youth affairs Yuri Vardanian tries hard to retain his post, although the head of Sports Department of Armenia’s National Olympic Committee Gabriel Ghazarian is also mentioned as a candidate.