Պատգամավոր. Եվրասիական տնտեսական միությունը կսկսի գործել 2015 թ.-ից
Հայաստանը շարունակում է հետևողականորեն կատարել Մաքսային միության անդամակցության ճանապարհային քարտեզով նախատեսված միջոցառումները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց, որ Մինսկում տեղի ունեցած Ռուսաստանի, Բելառուսի և Ղազախստանի նախագահների հանդիպման արդյունքում նախատեսվում է Մաքսային միության շրջանակներում եվրասիական միասնական տնտեսական միությանն անդամակցելու վերաբերյալ փաստաթղթի ստորագրում.
«Նախատեսվում է, որ Եվրասիական տնտեսական միությունը կսկսի գործել 2015 թ. հունվարի 1-ից, իսկ փաստաթղթի ստորագրումը կլինի առաջիկա ամսում»,- ասաց Արտակ Զաքարյանը:

Eurasian Economic Union to start operating on January 1, 2015
Armenia continues to consistently implement the roadmap-envisaged measures on entry into the Customs Union, Chairman of the National Assembly Standing Committee on Foreign Affairs Artak Zakarian told reporters today.
According to him, following the Supreme Eurasian Economic Council’s meeting held in Minsk in late April, a document on membership in the Eurasian Economic Union is being prepared on the basis of the norms of the Customs Union.
“The Eurasian Economic Union is expected to start operating on January 1, 2015, and it is planned to sign the document next month,” Artak Zakarian said.