Պատգամավոր. Եվրասիական տնտեսական միությունը կսկսի գործել 2015 թ.-ից
Հայաստանը շարունակում է հետևողականորեն կատարել Մաքսային միության անդամակցության ճանապարհային քարտեզով նախատեսված միջոցառումները: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը:
Պատգամավորն ընդգծեց, որ Մինսկում տեղի ունեցած Ռուսաստանի, Բելառուսի և Ղազախստանի նախագահների հանդիպման արդյունքում նախատեսվում է Մաքսային միության շրջանակներում եվրասիական միասնական տնտեսական միությանն անդամակցելու վերաբերյալ փաստաթղթի ստորագրում.
«Նախատեսվում է, որ Եվրասիական տնտեսական միությունը կսկսի գործել 2015 թ. հունվարի 1-ից, իսկ փաստաթղթի ստորագրումը կլինի առաջիկա ամսում»,- ասաց Արտակ Զաքարյանը:

Евразийский экономический союз начнет действовать с 1 января 2015 года
Армения продолжает последовательно выполнять предусмотренные «дорожной картой» мероприятия по вступлению в Таможенный союз, заявил журналистам председатель постоянной парламентской комиссии по внешним отношениям Артак Закарян.
По его словам, по итогам состоявшегося в конце апреля в Минске заседания Высшего Евразийского экономического совета на основе норм ТС подготавливается документ о членстве в Евразийском едином экономическом союзе.
«Предполагается, что Евразийский экономический союз начнет действовать с 1 января 2015 года, а в следующем месяце планируется подписание документа», - сказал он.