Սեյրան Օհանյանը մեկնել է Իջևան ու այցելել զինվորի մահվան դեպքի վայր
Մայիսի 1-ին ՊՆ N զորամասում գրանցված միջադեպի կապակցությամբ նախօրեին վաղ առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը մեկնել է Իջևան, այցելել դեպքի վայր: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Պաշտպանության նախարարը ռազմական ոստիկանության Իջևանի տարածքային բաժնում ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության, ռազմական ոստիկանության պետերի, զորամիավորման և զորամասի հրամանատարների, բարձրաստիճան այլ զինվորականների մասնակցությամբ խորհրդակցություն է անցկացրել: Նախարարին են ներկայացվել գործի հետ կապված նախաքննության ու ծառայողական քննության բոլոր մանրամասները:
Գործի քննության` մասնավորապես ծառայողական քննության ողջ ընթացքը պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը վերցրել է իր անմիջական հսկողության տակ և հանձնարարել պարբերաբար զեկուցել դրանց առնչվող բոլոր տեղեկությունները: Նախարարը հանձնարարել է անել հնարավորը ճշմարտություն արագ բացահայտելու և մեղավորներին գտնելու համար:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 10-ին ժամը 08:50-ի սահմաններում, հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Ներսես Ղազարի Կարապետյանը` գլխի շրջանում ստացած հրազենային վիրավորումով: Հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին նա մահացել է:

Процесс следствия по факту смерти солдата С.Оганян взял под личный контроль
Министр обороны Армении Сейран Оганян посетил вчера утром Тавушскую область, где в одной из воинских частей Иджевана от огнестрельного ранения скончался военнослужащий срочной службы, рядовой Нерсес Карапетян.
В иджеванском территориальном отделе Военной полиции Оганян провел совещание с участием глав следственной службы Минобороны и Военной полиции, командирами воинского соединения и части, высокопоставленными офицерами. Министру представлены все детали инцидента и предварительного следствия.
Министр взял под свой непосредственный контроль весь процесс следствия по делу, в частности, служебного расследования, поручил периодически докладывать ему всю информацию, а также сделать все возможное, чтобы установить истину и найти виновных.
Напомним, что военнослужащий Нерсес Карапетян скончался в субботу от огнестрельного ранения в голову. Ранение было получено на боевом посту воинской части в северо-восточном направлении. По дороге в больницу он скончался.