Մայիսի 17-ին ՀՀ և Արցախի 100 թանգարանի մուտքը մինչև կեսգիշեր ազատ կլինի
2014 թ. մայիսի 18-ին նշվող թանգարանների միջազգային օրվան ընդառաջ` մայիսի 17-ին արդեն 10-րդ անգամ կանցկացվի «Թանգարանների գիշեր» համաեվրոպական միջոցառումը: Այս տարի խորհրդանշական է անգամ մասնակից թանգարանների թիվը` Հայաստանի և Արցախի 100 թանգարանի մուտքը մինչև կեսգիշեր ազատ կլինի հասարակության առջև: Այս մասին հայտնում են ՀՀ մշակությի նախարարության լրատվկան բաժնից:
«Թանգարանների միջազգային օրվա» խորագիրն է «Թանգարանները միավորում են մեզ», որն ամբողջապես համապատասխանում է իր խորհրդին և առաքելությանը` միավորելով մարդկանց միևնույն գաղափարի շուրջ, ինչի վկայությունն է յուրաքանչյուր տարի ավելացող այցելությունների թիվը:

В Армении и Арцахе 17 мая 100 музеев откроют свои двери перед посетителями
В Армении 17 мая уже в 10 раз пройдет международная акция – «Ночь музеев», приуроченная к Международному дню музеев, который отмечается ежегодно 18 мая. Об этом сообщает пресс-служба министерства культуры Армении.
В нынешнем году символично даже число музеев-участников акции: в полночь для всех желающих откроют свои двери 100 музеев Армении и Арцаха.
Акция «Ночь музеев» будет проходить в этом году под девизом «Музеи объединяют нас», соответствуя полностью своей миссии и объединяя людей вокруг одной идеи, свидетельством чего является ежегодное увеличение числа посетителей.