Ծառուկյանի «Multi Rest House» հյուրանոցում չորս ամիս աշխատավարձ չեն ստացել
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող «Multi Rest House» հյուրանոցի աշխատակիցները մի քանի ամիս է՝ աշխատավարձ չեն ստացել: Այս մասին «Ժամանակի» հետ զրույցում դժգոհել են հյուրանոցի մի քանի աշխատակիցներ, որոնց անունները, հասկանալի պատճառներով, թերթը չի հրապարակում:
Աշխատավարձ չվճարելու մասին մի քանի գրառումներ կան նաև Facebook սոցիալական ցանցում. օգտատերերը դժգոհում են, որ մարդիկ 4 ամիս է աշխատավարձ չեն ստացել:
Թերթը փորձել է կապ հաստատել հյուրանոցի տնօրինության հետ, որտեղից ասել են, որ աշխատավարձերի վճարման հետ կապված խնդիրներ կան, բայց իրենք փորձում են դրանք հարթել և որ արդեն մասամբ վճարել են մարտ ամսվա աշխատավարձերը, մասամբ էլ մի քանի աշխատակցի ապրիլ ամսվա համար են վճարել: «Նրանք, ովքեր ծանր սոցիալական վիճակում են, գալիս ասում են, որ վարկերի տակ են, նրանց ընդառաջում են, վճարում ենք: Այդպես աշխատում ենք մարել պարտքը»,-թերթի հետ զրույցում ասել է հյուրանոցի պատասխանատուներից մեկը:

Zhamanak: Multi Rest House staff not paid wages for 4 months
Employees of Multi Rest House owned by the leader of Prosperous Armenia Party (BHK) Gagik Tsarukyan have not been paid wages for several months. ‘Zhamanak’ paper learned this from a group of employees who spoke on condition of anonymity.
There are also a number of complaints on Facebook: FB users said they have not received wages for the past four months.
The rest house management told the paper that there are problems related to wages and they try to solve them, in particular, some employees already received part of wages for March and April. “Some employees ask us to lend money to them and we do so. We try to pay the debt this way,” a hotel manager said.