Հովիկ Աբրահամյանը ժամանակ է տվել գործարարներին
Այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ նախօրեին հանդիպել է խոշոր գործարարներին և բանկերի ներկայացուցիչներին, քննարկվել են համագործակցության բազմաթիվ հարցեր:
Վարչապետը փոխանցեց, որ սահմանվել են խաղի կանոններ, որ բոլորը աշխատեն հավասար դաշտում, դուրս գան ստվերից. «Մինչև հուլիսի մեկը ժամանակ ենք տվել, որ գործարարները փորձեն ինքնուրույն աշխատել հավասար դաշտում»:
Հանձնարարվել է ֆինանսների նախարարին հետևել գործընթացներին, եթե գործարարները դա ինքնուրույն չանեն, ապա «մենք կփորձենք դա անել»:
Ըստ վարչապետի՝ կարևոր է, որ գործարարները հասկանան, որ կառավարության կողմից դրված է հստակ խաղի կանոններ` «դուս գալ ստվերից և աշխատել հավասար դաշտում»:

Government gives time to big businessmen
At the government session today Prime Minister Hovik Abrahamyan announced that he had a meeting with big businessmen and bank executives.
In his words, clear rules of game have been established, everyone has to work on equal terms and stop operating in the shadow economy. “Entrepreneurs were given time until June 1 to try to work on equal terms,” H. Abrahamyan said.
The finance minister was instructed to supervise the process. “If entrepreneurs fail to do it without assistance, then we will try to do it ourselves,” the prime minister noted.
According to him, businessmen should understand that the government established clear rules of game – to stop operating in the shadow economy and start to work on an equal footing.