Հովիկ Աբրահամյանը ժամանակ է տվել գործարարներին
Այսօր կառավարության նիստի ժամանակ ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասաց, որ նախօրեին հանդիպել է խոշոր գործարարներին և բանկերի ներկայացուցիչներին, քննարկվել են համագործակցության բազմաթիվ հարցեր:
Վարչապետը փոխանցեց, որ սահմանվել են խաղի կանոններ, որ բոլորը աշխատեն հավասար դաշտում, դուրս գան ստվերից. «Մինչև հուլիսի մեկը ժամանակ ենք տվել, որ գործարարները փորձեն ինքնուրույն աշխատել հավասար դաշտում»:
Հանձնարարվել է ֆինանսների նախարարին հետևել գործընթացներին, եթե գործարարները դա ինքնուրույն չանեն, ապա «մենք կփորձենք դա անել»:
Ըստ վարչապետի՝ կարևոր է, որ գործարարները հասկանան, որ կառավարության կողմից դրված է հստակ խաղի կանոններ` «դուս գալ ստվերից և աշխատել հավասար դաշտում»:

Правительство предоставило время крупным предпринимателям
Сегодня на заседании правительства Армении премьер-министр Овик Абраамян заявил, что состоялась его встречу с крупными предпринимателями, представителями банков.
О.Абраамян отметил, что установлены правила игры, все должны работать на равных условиях и выйти из тени. «Дано время до 1 июня, чтобы предприниматели попытались самостоятельно работать на равных условиях», - сказал премьер.
Министру финансов поручено проследить за процессом. «Если предприниматели не сумет сделать это самостоятельно, то мы сами попытаемся сделать это», - сказал О.Абраамян.
По словам премьера, важно, чтобы предприниматели поняли, что со стороны правительства установлены четкие правила игры – выйти из тени и работать на равных условиях.