Կառավարության 2 և 3-րդ հարկերը «մեկուսացվում» են՝ նոր վարչապետի համար
Նոր վարչապետի «ընդունում-հանձնումից» հետո կառավարությունում «ա լա խորհրդարան» փոփոխություններ են ընթանում: Հիշեցնենք՝ Հովիկ Աբրահամյանի՝ խորհրդարանի խոսնակ դառնալուց հետո ԱԺ երրորդ հարկի իրեն պատկանող հարկաբաժնի ձախակողմյան մասն անջատվեց-մեկուսացվեց, և օձն իր պորտով, հավքն իր թևով չէր կարող թափանցել այնտեղ:
«Հրապարակի» փոխանցմամբ՝ հիմա նույնը տեղի է ունենում կառավարության 2-րդ հարկում: «Ազատվում է ոչ միայն 2-րդ հարկը, այլև՝ 3-րդ, ուր պետք է նստեն նոր վարչապետի հետ եկած մարդիկ, որոնք արդեն իրենց տեր ու տիրական են զգում պանթեոնի վերածված կառավարությունում»,- գրել է թերթը:

Hraparak: 2 of 3 floors of government building isolated for PM
“After the appointment of Hovik Abrahamyan as new prime minister, “parliament-style changes” began in the government, ‘Hraparak’ paper writes, reminding the reader that part of the 3rd floor in the parliament building was isolated after H. Abrahamyan became parliamentary speaker.
The same thing is now happening to the 2nd floor of government building, according to the paper. Not only second, but also third floors are being vacated so that those who get positions together with the new prime minister could work there.