«Կարֆուրի» մուտք. Կշահի և՛ Հայաստանը, և՛ սպառողը
«Կարֆուրի»` Հայաստան գալով, կշահի թե՛ Հայաստանի տնտեսությունը, թե՛ սպառողը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Ռենոն, նաև համոզված է, որ հայտնի հիպերմարկետների ցանցի գալստյանը Հայաստանում սպասում են:
Դեսպանը փոխանցեց, որ «Կարֆուրը» կաշխատի իր մեթոդներով, որը հայ սպառողի համար ընդունելի կլինեն, նաև հիպերմարկետը Հայաստան կբերի գործելաոճի նոր մեթոդ. «Կարֆուրի» մատակարարները կլինեն հայեր, կստեղծվեն աշխատատեղեր:
Ա. Ռենոն` խոսելով Հայաստանի սուպերմարկետների մրցակցության շուրջ` «Կարֆուրի» մուտքի համատեքստում, նշեց, որ Հայաստանում առևտուրը դինամիկ է և համոզված է, որ մրցակցություն կլինի. ՀՀ-ում գործող սուպերմարկետները կարող են դիմակայել «Կարֆուրին»:

Henri Reynaud: Armenian economy will gain from Carrefour’s arrival
Both Armenian economy and consumers will gain from the entrance of Carrefour hypermarket chain into Armenia, French Ambassador to Armenia Henri Reynaud told reporters today.
In his words, Carrefour will operate in Armenia by using its own methods acceptable to local consumers. Besides, Carrefour will introduce a new work style in trade sector. Armenians will become Carrefour’s suppliers and new jobs will be created, H. Reynaud said.
As regard competition after Carrefour’s entrance, the French ambassador said that dynamic trade is done in Armenia. “I think the Armenian supermarkets will be able to compete with Carrefour,” he noted.