«Կարֆուրի» մուտք. Կշահի և՛ Հայաստանը, և՛ սպառողը
«Կարֆուրի»` Հայաստան գալով, կշահի թե՛ Հայաստանի տնտեսությունը, թե՛ սպառողը: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անրի Ռենոն, նաև համոզված է, որ հայտնի հիպերմարկետների ցանցի գալստյանը Հայաստանում սպասում են:
Դեսպանը փոխանցեց, որ «Կարֆուրը» կաշխատի իր մեթոդներով, որը հայ սպառողի համար ընդունելի կլինեն, նաև հիպերմարկետը Հայաստան կբերի գործելաոճի նոր մեթոդ. «Կարֆուրի» մատակարարները կլինեն հայեր, կստեղծվեն աշխատատեղեր:
Ա. Ռենոն` խոսելով Հայաստանի սուպերմարկետների մրցակցության շուրջ` «Կարֆուրի» մուտքի համատեքստում, նշեց, որ Հայաստանում առևտուրը դինամիկ է և համոզված է, որ մրցակցություն կլինի. ՀՀ-ում գործող սուպերմարկետները կարող են դիմակայել «Կարֆուրին»:

Анри Рено: От прихода Carrefour в Армению выиграет экономика страны
От прихода в Армению сети гипермаркетов Carrefour выиграет как экономика страны, так и потребители. Об этом заявил сегодня в ходе встречи с журналистами Чрезвычайный и Полномочный посол Франции в Армении Анри Рено.
Посол сообщил, что Carrefour в Армении будет работать по своим методам, которые будут приемлемы для потребителей республики. Кроме того, Carrefour привнесет в сферу торговли новый стиль работы. По его словам, поставщиками Carrefour будут армяне, откроются новые рабочие места.
Касаясь конкуренции в этой сфере в контексте вступления Carrefour на армянский рынок, посол Франции отметил, что в Армении – динамичная торговля. «На мой взгляд, на рынке будет конкуренция и действующие в Армении супермаркеты смогут противостоять Carrefour».