Դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված 4 զինվորներից երկուսի վիճակը կայուն ծանր է
Մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ժամը 02:55-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկած հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը կասեցնելու ժամանակ վիրավորվել է 4 հայ զինծառայող: Նրանք տեղափոխվել են Երևանի Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
«4 վիրավորները ստացել են հիմնականում բեկորային վնասվածքներ: Երկուսի մոտ գանգուղեղային վնասվածքներ են: Նրանց վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր»,- Aysor.am-ին ասաց հոպիտալի պետ, գնդապետ Արամ Ասատուրյանը` ավելացնելով, որ գանգուղեղային վնասվածք ստացած զինվորներից մեկին վիրահատել են:
Հիշեցնենք, որ նախորդ գիշեր հակառակորդը հերթական հետախուզադիվերսիոն փորձն էր արել: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, նրանց պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երկու զոհ և մեկ վիրավոր: Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակը ունեցել է մեկ կորուստ: Հակառակորդի դեմ ծավալված մերձամարտում զոհվել է ՊԲ զինծառայող, եֆրեյտոր, 1995թ. ծնված Էրիկ Վիլենի Գասպարյանը:

2 of 4 wounded soldiers are in serious but stable condition
Four Armenian soldiers were wounded after the Azerbaijani side attempted an incursion in the southern direction of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan around 2:55 am on May 28. The wounded soldiers were taken to Central Clinical Military Hospital in Yerevan.
“These four soldiers received mostly shrapnel wounds. Two of them have brain injuries. They are in serious but stable condition,” Aysor.am was informed by the military hospital head Colonel Aram Asaturyan. According to him, one soldier with brain injury underwent surgery.
On the night of May 27-28 the Azerbaijani side attempted to carry out a reconnaissance-subversive act. The frontline units of the NKR Defense Army noticed in time the advance of Azerbaijani special detachment and took retaliatory actions. The enemy retreated, suffering significant losses. According to preliminary information, at least two Azerbaijani servicemen were killed and another was wounded. The NKR Defense Army also suffered a casualty: Corporal Erik Gasparyan, 19, was killed in close-in fighting.