Դիվերսիայի հետևանքով վիրավորված 4 զինվորներից երկուսի վիճակը կայուն ծանր է
Մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը ժամը 02:55-ի սահմաններում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկած հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը կասեցնելու ժամանակ վիրավորվել է 4 հայ զինծառայող: Նրանք տեղափոխվել են Երևանի Կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ:
«4 վիրավորները ստացել են հիմնականում բեկորային վնասվածքներ: Երկուսի մոտ գանգուղեղային վնասվածքներ են: Նրանց վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր»,- Aysor.am-ին ասաց հոպիտալի պետ, գնդապետ Արամ Ասատուրյանը` ավելացնելով, որ գանգուղեղային վնասվածք ստացած զինվորներից մեկին վիրահատել են:
Հիշեցնենք, որ նախորդ գիշեր հակառակորդը հերթական հետախուզադիվերսիոն փորձն էր արել: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները, ժամանակին հավաստանշելով հակառակորդի հատուկ ջոկատայինների առաջխաղացումը, դիմել են պատասխան գործողությունների և, նրանց պատճառելով նշանակալի կորուստ, հետ շպրտել ելման դիրքեր: Ըստ նախնական տվյալների՝ ադրբեջանական կողմը տվել է առնվազն երկու զոհ և մեկ վիրավոր: Ադրբեջանական գրոհայիններին դիմակայելու ընթացքում պաշտպանության բանակը ունեցել է մեկ կորուստ: Հակառակորդի դեմ ծավալված մերձամարտում զոհվել է ՊԲ զինծառայող, եֆրեյտոր, 1995թ. ծնված Էրիկ Վիլենի Գասպարյանը:

Состояние двух раненых вследствие диверсии противника – стабильно тяжелое
При пресечении попытки диверсионно-разведывательного проникновения противника в ночь с 27 на 28 мая ранены четыре армянских военнослужащих. Они перевезены в Центральный клинический военный госпиталь в Ереване.
«Военнослужащие получили в основном осколочные ранения. У двух военнослужащих –черепно-мозговые травмы. Их состояние оценивается как стабильно тяжелое», - об этом сообщил Aysor.am начальник госпиталя, полковник Арам Асатурян. Он также отметил, что один из получивших черепно-мозговое ранение военнослужащих прооперирован.
Напомним, в ночь с 27 на 28 мая, около 02:55, в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана противник предпринял очередную попытку диверсионно-разведывательного проникновения. Как сообщили в пресс-службе Минобороны НКР, передовые подразделения Армии обороны НКР, своевременно выявив продвижение отряда спецназначения азербайджанской армии, предприняли ответные меры, отбросив противника на исходные позиции.
Согласно сообщению, по предварительным данным, погибли, по меньшей мере, двое азербайджанских военнослужащих, еще один ранен.