Սուրիկ Խաչատրյանի եղբորորդու նկատմամբ քրգործ չի հարուցվել
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբոր որդու՝ Էյներ Խաչատրյանի դեմ քրեական գործ չի հարուցվել ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35 հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի (Քրեական գործ չի կարող հարուցվել և քրեական հետապնդում չի կարող իրականացվել, իսկ հարուցված քրեական գործի վարույթը ենթակա է կարճման, եթե արարքի մեջ հանցակազմ չկա) հատկանիշներով: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 26-ին ոստիկանության Գորիսի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Գորիսի բնակիչ, 1987 թ. ծնված Էյներ Խ.-ն մայիսի 25-ին Գորիս քաղաքի Սյունիքի փողոցի տներից մեկի մոտ ծեծի է ենթարկել Գոռ և Արթուր Հ.-երին: Ոստիկանների բացատրական աշխատանքների արդյունքում` մայիսի 26-ին Էյներ Խ.-ն և Գոռ Հ.-ն ներկայացել են ոստիկանության Գորիսի բաժին և կատարվածի մասին տվել բացատրություններ:
Մայիսի 27-ին Արթուր Հ.-ն ներկայացել է ոստիկանության Գորիսի բաժին և տվել բացատրություն: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ Հարությունյան եղբայրների մայրը՝ Սոֆյա Հարությունյանը Aysor.am-ի թղթակցին հայտնել էր, որ Էյները իր որդիների ընկերն է, բացի այդ՝ իրենք բարեկամներ են:
«Այնպես է ներկայացվում, ասես իմ որդիների վիճակը ծանր է: Այդ օրը Էյները ալկոհոլի ազդեցության տակ է եղել, եկել է որդիներիս մոտ ավտոտնակ և իրենց միջև խոսակցություն է եղել և քաշքուկ, սակայն նրանք չեն տուժել: Էյները արդեն հաշտվել է իմ որդիների հետ»,- ասել էր նա:
Հարցին՝ տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ Էյները նաև առևանգել է իր որդիներին, Ս. Հարությունյանը ասել էր. «Ես հիմար չեմ, որ իմ որդիներին առևանգեն, ես հանգիստ նստեմ և ոչինչ չձեռնարկեմ: Նման բան չի եղել, դա հերյուրանք է»:

The Armenian police did not open a criminal case against Eyner Khachatryan, the nephew of ex-governor of Syunik province Surik Khachatryan, due to the absence of elements of a crime, Aysor.am was informed by the police press service.
The Syunik police unit received information at 11:00 pm on May 25 that two men – Gor and Arthur Harutyunyans were beaten and kidnapped by the ex-governor Surik Khachatryan’s nephew – Eyner Khachatryan. On May 26 law enforcers found Eyner Khachatryan and Gor Harutyunyan and took them to the police station where they gave explanations.
The mother of Gor and Arthur Harutyunyans earlier told Aysor.am that Eyner Khachatryan is a friend of sons and also their relative.
“They claim that my sons are allegedly in a difficult position. On that day Eyner was under the influence of alcohol. He came to talk with my sons, but a scuffle broke out later, although no one was injured. Eyner has already made it up with them,” she said.
In response to the remark that rumors persist that Eyner kidnapped her sons, A. Harutyunyan said: “If my sons were kidnapped, I would take measures. There was no such thing. It is slander”.