Սուրիկ Խաչատրյանի եղբորորդու նկատմամբ քրգործ չի հարուցվել
Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի եղբոր որդու՝ Էյներ Խաչատրյանի դեմ քրեական գործ չի հարուցվել ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 35 հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի (Քրեական գործ չի կարող հարուցվել և քրեական հետապնդում չի կարող իրականացվել, իսկ հարուցված քրեական գործի վարույթը ենթակա է կարճման, եթե արարքի մեջ հանցակազմ չկա) հատկանիշներով: Այս մասին Aysor.am-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական բաժնից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 26-ին ոստիկանության Գորիսի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Գորիսի բնակիչ, 1987 թ. ծնված Էյներ Խ.-ն մայիսի 25-ին Գորիս քաղաքի Սյունիքի փողոցի տներից մեկի մոտ ծեծի է ենթարկել Գոռ և Արթուր Հ.-երին: Ոստիկանների բացատրական աշխատանքների արդյունքում` մայիսի 26-ին Էյներ Խ.-ն և Գոռ Հ.-ն ներկայացել են ոստիկանության Գորիսի բաժին և կատարվածի մասին տվել բացատրություններ:
Մայիսի 27-ին Արթուր Հ.-ն ներկայացել է ոստիկանության Գորիսի բաժին և տվել բացատրություն: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
Ավելի վաղ Հարությունյան եղբայրների մայրը՝ Սոֆյա Հարությունյանը Aysor.am-ի թղթակցին հայտնել էր, որ Էյները իր որդիների ընկերն է, բացի այդ՝ իրենք բարեկամներ են:
«Այնպես է ներկայացվում, ասես իմ որդիների վիճակը ծանր է: Այդ օրը Էյները ալկոհոլի ազդեցության տակ է եղել, եկել է որդիներիս մոտ ավտոտնակ և իրենց միջև խոսակցություն է եղել և քաշքուկ, սակայն նրանք չեն տուժել: Էյները արդեն հաշտվել է իմ որդիների հետ»,- ասել էր նա:
Հարցին՝ տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ Էյները նաև առևանգել է իր որդիներին, Ս. Հարությունյանը ասել էր. «Ես հիմար չեմ, որ իմ որդիներին առևանգեն, ես հանգիստ նստեմ և ոչինչ չձեռնարկեմ: Նման բան չի եղել, դա հերյուրանք է»:

Уголовное дело в отношении племянника экс-губернатора Сюника не возбуждено
В Полиции Армении не возбуждено уголовное дело против племянника экс-губернатора Сюника Сурена Хачатряна – Эйнера Хачатряна по признакам п.2 ч.1 ст.35 Уголовного кодекса Армении, то есть ввиду отсутствия состава преступления. Об этом
Aysor.am сообщили в пресс-службе Полиции Армении.
Напомним, в отделение полиции Гориса поступил сигнал о том, что 25 мая, в 23:00 по ереванскому времени, племянник (сын брата) бывшего губернатора Сурена Хачатряна – Эйнер Хачатрян – избил и похитил Гора и Артура Арутюнянов. В результате предпринятых сотрудниками правоохранительных органов оперативно-розыскных мероприятий 26 мая были обнаружены и доставлены в соответствующее отделение Полиции Армении Эйнер Хачатрян, а также Гор Арутюнян, которые дали разъяснительные показания.
Ранее мать братьев Арутюнян сообщила в беседе с корреспондентом Aysor.am, что Эйнер Хачатрян – друг ее сыновей, кроме того, между ними есть родственные связи.
«Представляют, будто мои сыновья находятся в тяжелом состоянии. В этот день Эйнер находился под воздействием алкоголя, он пришел к моим сыновьям, чтобы поговорить, однако во время разговора началась потасовка, но никто не пострадали. Эйнер уже помирился с ними», - сказала она.
На вопрос, муссируются слухи, что Эйнер также похитил ее сыновей, А.Арутюнян заявила: «Я не дура, чтобы моих сыновей похищали, а я спокойно сидела бы и ничего не предпринимала. Ничего подобного не было, это клевета».