Արցախում մարտական հենակետում զինվորի մահվան գործով կա ձերբակալված
ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում 1994թ. ծնված Դերենիկ Արամի Մանուկյանի մահվան գործով կա ձերբակալված: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ զինվորի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով՝ անզգուշությամբ մարդու մահ պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Վոլոդյա Մանուկի Բաբիկյանը՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 128-րդ հոդվածի հիմքով:

По факту смерти военнослужащего задержан солдат срочной службы
По факту гибели военнослужащего на боевом посту в следственной службе министерства обороны Армении возбуждено уголовное дело по признакам ч.3 ст.373 УК Армении. Об этом Aysor.am сообщила старший офицер следственной службы Минобороны Мери Саркисян.
В рамках уголовного дела по подозрению в причинении смерти по неосторожности в результате нарушения правил обращения с оружием задержан солдат срочной службы, рядовой Володя Манукович Бабикян на основании ст.128 Уголовно-процессуального кодекса.
Напомним, 11 июня на боевом посту в одной из воинских частей АО НКР, дислоцированных в северном направлении (Гюлистан), при пока не выясненных обстоятельствах смертельное огнестрельное ранение в голову получил военнослужащий Дереник Арамович Манукян, 1994 г.р.