Արցախում մարտական հենակետում զինվորի մահվան գործով կա ձերբակալված
ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում 1994թ. ծնված Դերենիկ Արամի Մանուկյանի մահվան գործով կա ձերբակալված: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Նրա խոսքով՝ զինվորի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով:
Զենքի հետ վարվելու կանոնները խախտելու հետևանքով՝ անզգուշությամբ մարդու մահ պատճառելու կասկածանքով ձերբակալվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Վոլոդյա Մանուկի Բաբիկյանը՝ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 128-րդ հոդվածի հիմքով:

Conscript detained over soldier’s death
The Investigative Service of Armenian Defense Ministry opened a criminal case under Article 373 part 3 of the Criminal Code in connection with the death of a serviceman on a frontline position, Aysor.am was informed by Mary Sargsyan, a senior officer of the Investigative Service.
A conscript, private Volodya Babikyan has been detained on suspicion of causing death by negligence due to violation of the gun handling rules - under Article 128 of the Criminal Procedure Code.
A preliminary investigation is underway.
As was reported earlier, soldier Derenik Manukyan, 20, died on June 11 on a frontline position of a military unit of the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic in the northern (Gyulistan) direction. He suffered a gunshot wound to the head.