Զինվորի մահվան գործով կա կալանավորված
Մարտական հենակետում գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում ստացած զինվոր Դերենիկ Մանուկյանի մահվան գործով մեղադրանք է առաջադրվել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Վոլոդյա Մանուկի Բաբիկյանին՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 373-րդ հոդվածի 3-րդ մասի (Զենքի, ռազմամթերքի և շրջապատի համար առավել վտանգ ներկայացնող առարկաների, նյութերի հետ վարվելու կանոնները խախտելը) հատկանիշներով: Այդ մասին Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության ավագ սպա Մերի Սարգսյանը:
Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 11-ին ՊԲ հյուսիսային (Գյուլիստան) ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, գլխի շրջանում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված Դերենիկ Արամի Մանուկյանը:

Soldier arrested over serviceman’s death
A conscript, private Volodya Babikyan has been charged under the Criminal Code’s Article 373 part 3 (violation of gun handling rules) in the criminal case of the death of soldier Derenik Manukyan who died of gunshot wound to the head, Aysor.am was informed by Mary Sargsyan, senior officer of Armenian Defense Ministry’s Investigative Service.
Arrest has been chosen as a measure of restraint for V. Babikyan.
Derenik Manukyan, 20, died on a frontline position in a military unit located in the northern (Gyulistan) direction of the NKR Defense Army on June 11. He received a gunshot wound to the head.