Երևանի քաղաքապետի խորհրդականի որդին երաշխավորությամբ ազատ է արձակվել
Հունիսի 6-ին հնչած կրակոցների գործով ձերբակալված Սամվել Քոթանջյանը երաշխավորությամբ ազատ է արձակվել: Այս մասին Aysor.am-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
Ս. Քոթանջյանը Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Արայիկ Քոթանջյանի որդին է:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-ին, ժամը 23.00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնում հաղորդում էր ստացվել, որ իրենց է զանգահարել անհայտ քաղաքացի և հայտնել, որ Պ. Սևակի և Կ. Ուլնեցու փողոցների խաչմերուկում կրակում են:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ ժամը 22.50-ին Կ. ՈՒլնեցու փողոցի թիվ 74 շենքի բակում, անհայտ անձանց միջև տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ, դեռևս չպարզված անձը ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել էր օդ, ինչից հետո վիճաբանողները դիմել էին փախուստի:
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել էր 9 մմ տրամաչափի ատրճանակի 3 պարկուճ և 1 գնդակ:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258 հոդվածի 4-րդ մասի և 235 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
ստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Քանաքեռ-Զեյթունի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական ու քննչական միջոցառումների և բացատրական աշխատանքների շնորհիվ` հունիսի 10-ին, ժամը 23.10-ին, բաժին էր ներկայացել 1990 թ. ծնված Սամվել Ք.-ն և ներկայացրել առանց գործարանային համարի, 9 մմ տրամաչափի «Մակարով» տիպի ատրճանակը` հայտարարելով, որ հունիսի 6-ին Կ. Ուլնեցու փողոցի թիվ 74 շենքի բակում նշված ատրճանակից մի քանի անգամ կրակել է օդ:

Son of Yerevan mayor’s advisor released on bail
Samvel Kotanjyan, the son of Yerevan mayor’s advisor Araik Kotanjyan, has been released on bail, Aysor.am was informed by the press service of the Armenian police.
There was a shooting at the intersection of Sevak and Ulnetsi Streets in Yerevan on June 6. Policemen found out that around 10:50 pm an unknown man fired several shots into the air during an argument in the yard of a house on Ulnetsi Street and then those present fled the scene.
3 cartridge cases of a 9mm pistol and a bullet were found at the scene. A criminal case was opened under Article 258 part 4 and Article 235 part 1 of the Criminal Code.
Around 11:10 pm on June 10 Samvel K., 24, - the son of Araik Kotanjyan who is the former head of Yerevan’s Kanaker-Zeytun administrative district, the current advisor to Yerevan mayor – surrendered a 9mm Makarov pistol to police. He told policemen that he fired several shots from that pistol into the air in the yard of house No 74 on Ulnetsi Street on June 6.
S. Kotanjyan was detained. Later two other man involved in the incident also surrendered to the police. One of them - Sedrak P., 40, was detained. Police are looking for yet another person – 21-year-old Gor H. An investigation is underway.