Վարչապետ. Քառյակ, հնգյակ, եռյակ, բոլորի հետ պատրաստ ենք համագործակցել
Մեզ համար կարևոր չէ, թե ով է առաջարկում, կարևոր է, որ կատարվի գործ՝ մեր տնտեսությունը զարգացնելու համար: Այս մասին «Դիջիթեք բիզնես» ֆորումի ժամանակ լրագրողների հետ ճեպազրույցում անդրադառնալով քառյակի 12 առաջարկներին ասաց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը.
«Այդ 12 առաջարկներն արդեն իսկ արտացոլված են Կառավարության ծրագրում, որը հաստատվել է ԱԺ կողմից»,- ավելացրեց վարչապետը:
Նրա խոսքով՝ Կառավարությունը պատրաստ է համագործակցել քառյակի հետ յուրաքանչյուր ողջամիտ առաջարկի դեպքում:
«Չի կարելի պարզապես պահանջներ ներկայացնել, կարելի է համագործակցության տեսքով ձևակերպել այդ առաջարկները: Արդեն ասել եմ՝ քառյակ, հնգյակ, եռյակ, բոլորի հետ պատրաստ ենք համագործակցել: Կարծում եմ, որ յուրաքանչյուր քաղաքական ուժի նպատակը պետք է լինի աջակցել այն լավ գործերին, որոնք բխում են մեր պետության ու տնտեսության շահերից»,- ասաց Հովիկ Աբրահամյանը:

Hovik Abrahamyan: We are prepared to cooperate with everyone
“For us, it is important that work is done for economic development. Who makes proposals is of no importance to us,” Prime Minister Hovik Abrahamyan told reporters today when commenting on the 12 proposals submitted by the opposition.
“These 12 proposals are already reflected in the government program, which was approved by the parliament,” H. Abrahamyan noted.
In his words, the government is prepared to cooperate with the four non-coalition parliamentary factions on any reasonable proposal.
“They should formulate their proposals in the form of cooperation, and not just submit them. I have already said that we are prepared to cooperate with everyone. I think the desire to assist programs stemming from the interests of our country and economy should become the goal of each political force,” the prime minister explained.