Օհանյան. Զինվորը մահացել է զենքի օգտագործման կանոնները խախտելու հետևանքով
Գրիշա Խաչատրյանը մահացու վիրավորում ստացել է զենքի օգտագործման կանոնները խախտելու հետևանքով: Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՊՆ Սեյրան Օհանյանը` անդրադառնալով ժամկետային զինծառայող, շարքային Գրիշա Մուրադի Խաչատրյանը մահվան դեպքին:
Նախարարի խոսքով՝ հարուցվել է քրեական գործ. «Քննությունը կպարզի դեպքի հանգամանքները: Ամեն ինչ անում ենք, բայց այսօր զենքի հետ վարվելու շրջանակներում դեպք է եղել»,- հավելեց նախարարը:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էինք՝ այսօր, հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավ-արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Գրիշա Մուրադի Խաչատրյանը (ծնվ. 1994թ., Սիսիանի զ/կ, 2013-1 զորակոչ):

С.Оганян: Гриша Хачатрян погиб из-за нарушения правил обращения с оружием
Гриша Хачатрян получил смертельное ранение в результате нарушения правил пользования оружием. Об этом заявил в беседе с журналистами министр обороны Сейран Оганян, касаясь случая смерти военнослужащего срочной службы, рядового Гриши Хачатряна.
По словам главы оборонного ведомства, возбуждено уголовное дело. «Следствие выяснит обстоятельства дела. Мы делаем все, однако сегодня произошел инцидент, связанный с нарушением правил обращения с оружием», - отметил министр.
Как сообщалось ранее, 20 июня на одной из боевых позиций в юго-восточном направлении армяно-азербайджанской линии соприкосновения смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий срочной службы, рядовой Гриша Хачатрян, 1994 года рождения. Детали инцидента уточняются.