Օհանյան. Զինվորը մահացել է զենքի օգտագործման կանոնները խախտելու հետևանքով
Գրիշա Խաչատրյանը մահացու վիրավորում ստացել է զենքի օգտագործման կանոնները խախտելու հետևանքով: Լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասաց ՊՆ Սեյրան Օհանյանը` անդրադառնալով ժամկետային զինծառայող, շարքային Գրիշա Մուրադի Խաչատրյանը մահվան դեպքին:
Նախարարի խոսքով՝ հարուցվել է քրեական գործ. «Քննությունը կպարզի դեպքի հանգամանքները: Ամեն ինչ անում ենք, բայց այսօր զենքի հետ վարվելու շրջանակներում դեպք է եղել»,- հավելեց նախարարը:
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդել էինք՝ այսօր, հայ-ադրբեջանական սահմանագոտու հարավ-արևմտյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում մահացու հրազենային գնդակային վիրավորում է ստացել ժամկետային զինծառայող, շարքային Գրիշա Մուրադի Խաչատրյանը (ծնվ. 1994թ., Սիսիանի զ/կ, 2013-1 զորակոչ):

Ohanyan: Grisha Khachatryan died due to violation of gun handling rules
Grisha Kahcahtryan died as a result of violation of the rules of gun handling, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan told journalists when speaking about the cause of conscript Grisha Khachatryan’ death.
A criminal case was opened. “The investigators will reveal the circumstances. We do our best, but an incident related to violation of the gun handling rules happened today,” the minister said.
Private Grisha Khachatryan, 20, died of a gunshot wound on June 20 on a frontline position in the southeastern direction of the Armenian-Azerbaijani Line of Contact. An investigation is underway.