Նախօրեին զոհված զինվորը պարգատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով
ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԼՂՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի 3-րդ հրաձգային վաշտի 1-ին հրաձգային դասակի 1-ին հրաձգային ջոկի գնդացրորդ, շարքային Արմեն Ավետիսյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ժամը 22:50-ի սահմանում, ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետում հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից մահացու գնդակային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Արմեն Արթուրի Ավետիսյանը:

Serviceman posthumously awarded ‘For Service in Battle’ Medal
The President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan signed a decree, by which Armen Avetisyan, machine gunner of 1st rifle subdivision of 1st rifle platoon of 3rd rifle company of a military unit of the NKR Defense Army, was posthumously awarded the ‘For Service in Battle’ Medal for bravery shown during the defense of the state border of the NKR.
Armen Avetisyan, 19, was killed by Azerbaijani fire around 10:50 pm on June 24. He was shot dead on a frontline position of a military unit located in the eastern direction of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan.