Արդարադատության նախարարն ընդունել է ԿԽՄԿ պատվիրակության ղեկավարին
ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանն այսօր ընդունել է Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության ղեկավար Սարա Էպրեխտին: Այս մասին տեղեկանում ենք նախարարի կայքից
Հանդիպման ընթացքում ԿԽՄԿ-ի ղեկավարն անդրադարձել է Կարմիր Խաչի հայաստանյան գործունեությանը, ինչպես նաև ՀՀ իշխանությունների հետ իրականացվող՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության հետևանքով անհետ կորած անձանց որոնողական աշխատանքներին:
Նախարարը նշել է, որ ՀՀ իշխանությունները խնդիրը լուծելու հարցում ապավինում են ԿԽՄԿ-ի փորձառությանը։ Հովհաննես Մանուկյանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ԿԽՄԿ նախաձեռնությանը՝ միջազգային մարդասիրական իրավունքի նորմերը ՀՀ օրենսդրությամբ առավել հստակ ամրագրելու գործում։ Հանդիպմանը կարևորվել է նաև ԿԽՄԿ և ՀՀ արդարադատության նախարարության սերտ համագործակցությունը քրեակատարողական ոլորտում։
Հանդիպման ավարտին պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առավել սերտ և բազմաբևեռ համագործակցության համար։

Armenian Justice Minister Hovhannes Manukyan received today the Head of the Delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Yerevan Sarah Epprecht, the ministry said.
S. Epprecht spoke about the activities of the ICRC in Armenia and the joint work with the Armenian authorities in search of missing persons in the Karabakh conflict.
The justice minister said the Armenian authorities rely on the experience of the ICRC in the resolution of the problem. H. Manukyan expressed readiness to assist the ICRC mission with specifying clear norms of international humanitarian law in Armenian legislation.
The interlocutors underlined the importance of close cooperation between the ICRC and Armenian Justice Ministry in the penitentiary sphere.