Կենտրոնի դատարանի մոտ կրակողի նկատմամբ ոստիկանները բռնությո՞ւն են կիրառել
Քաղաքացի Հայկ Կ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՀՔԾ լրատվական բաժնից:
Քաղաքացի Հայկ Կ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. հունիսի 12-ին` ժամը 11:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքի դիմաց օդամղիչ ատրճանակով կրակելուց հետո, ոստիկանության աշխատակիցներն իրեն բերման ենթարկելիս, ապա բաժնի վարչական շենքում իր նկատմամբ բռնություն են գործադրել` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

Criminal case opened over use of violence by policemen
A criminal case has been opened under Article 309 part 2 of the Criminal Code based on materials prepared by Armenia’s Special Investigation Service (SIS) following an application of Hayk Kyureghyan.
According to the press service of SIS, citizen Hayk Kyureghyan filed an application saying that after he fired shots from a pneumatic pistol outside the court of the Yerevan’s Kentron and Nork-Marash administrative districts at 11 am on June 12, he was taken to a police station and then to the administrative building of the police station when policemen used violence against Kyureghyan, inflicting injuries on him.