Կենտրոնի դատարանի մոտ կրակողի նկատմամբ ոստիկանները բռնությո՞ւն են կիրառել
Քաղաքացի Հայկ Կ.-ի հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նախապատրաստված նյութերով` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 309-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ՀՔԾ լրատվական բաժնից:
Քաղաքացի Հայկ Կ.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2014թ. հունիսի 12-ին` ժամը 11:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի շենքի դիմաց օդամղիչ ատրճանակով կրակելուց հետո, ոստիկանության աշխատակիցներն իրեն բերման ենթարկելիս, ապա բաժնի վարչական շենքում իր նկատմամբ բռնություն են գործադրել` պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:

По факту применения насилия полицейскими возбуждено уголовное дело
По материалам, подготовленным в Специальной следственной службе Армении на основании заявления Айка Кюрегяна, возбуждено уголовное дело по признакам ч.2 ст.309 УК Армении.
Как сообщает пресс-служба ССС, гражданин Айк К. подал заявление о том, что 12 июня 2014 г., в 11.00 после стрельбы из пневматического пистолета напротив суда столичных административных районов Кентрон и Норк-Мараш сотрудники полиции в ходе привода его в отдел полиции, а затем и в административном здании отдела применили в отношении него насилие, причинив ему телесные повреждения.