Դատապարտյալները դադարեցրել են նախօրեին հայտարարած հացադուլը
ՀՀ արդարադատության նախարար Հովհաննես Մանուկյանի հորդորով ՀՀ ԱՆ Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկում պահվող ցմահ ազատազրկման դատապարտվածները դադարեցրել են հունիսի 30-ին հայտարարած հացադուլը: Այս մասին հայտնում են Արդարադատության նախարարության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Աղբյուրի փոխանցմամբ` ՀՀ արդարադատության նախարարույթունը հետամուտ է ցմահ ազատազրկվածների խնդիրներին, դրանք ուսումնասիրման և քարտեզագրման փուլում են: Սեղմ ժամկետներում խնդիրները կամփոփվեն և հետագա անելիքները կներկայացվեն հանրությանը:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Նուբարաշենի մեկուսարանում գտնվող ցմահ ազատազրկման դատապարտված 29 դատապարտյալ հացադուլ էր հայտարարել:Մինչ այդ դատապարտյալները նամակով դիմել էին արդարադատության նախարարին: Հացադուլ հայտարարած դատապարտյալները պահանջում են հնարավորություն ընձեռել վաղաժամկետ ազատման համար

В Армении пожизненно заключенные прекратили голодовку
Содержащиеся в уголовно-исполнительном учреждении «Нубарашен» пожизненно заключенные прекратили объявленную 30 июня голодовку после призыва министра юстиции Ованнеса Манукяна. Об этом сообщили в пресс-службе министерства юстиции Армении.
Министерство юстиции следит за проблемами пожизненно заключенных, и они находятся на этапе исследования. В кратчайшие сроки проблемы будут подытожены и дальнейшие действия будут представлены общественности, отметили в министерстве.
29 пожизненно заключенных объявили голодовку, требуя предоставить возможность условно-досрочного освобождения.