Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է Դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Հարգելի՛ դատախազներ,
Դատախազության հարգելի՛ աշխատակիցներ,
Ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ Դատախազության աշխատողի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետության դատախազությունը երկար ճանապարհ է անցել և այսօր էլ ընթանում է արդիականացման ճանապարհով: Գոհունակությամբ պետք է նկատել, որ դուք ինքներդ եք բացահայտում համակարգում առկա թերություններն ու բացթողումները և հրապարակայնորեն խոսում դրանց վերացման անհրաժեշտության մասին:
Դատախազությունը համալրվում է նոր մտածողությամբ օժտված, բանիմաց ու գիտակ երիտասարդ իրավաբաններով, ովքեր, ավագ սերնդից փոխառելով փորձ ու հմտություն, ի զորու են կենսագործելու Սահմանադրությամբ ամրագրված դատախազական լիազորությունները և հաջողությամբ դիմագրավելու արդի մարտահրավերներին:
Անհրաժեշտ է այսուհետ ևս շարունակել և ավելի բարելավել հանցավորությանը դիմակայելու, մարդու իրավունքների պաշտպանության, ժողովրդավարական արժեքների ամրապնդման, կոռուպցիայի դեմ պայքարի արդյունավետության ապահովման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Համոզված եմ, որ սկզբունքայնությամբ ու մասնագիտական պատվախնդրությամբ, կուտակված փորձով և աշխատանքի կազմակերպման նոր մոտեցումներով կկարողանաք արդյունավետ լուծել համակարգի առջև դրված բարդ ու դժվարին խնդիրները:
Կրկին շնորհավորելով մասնագիտական տոնի առթիվ` մաղթում եմ ձեզ նոր ձեռքբերումներ դատախազական դժվարին ծառայության մեջ, առողջություն և երջանկություն ձեզ և ձեր ընտանիքներին»:

Президент Армении поздравил сотрудников прокуратуры
Президент Армении Серж Саргсян направил поздравительное послание в связи с Днем сотрудника прокуратуры.
Как сообщили в пресс-службе президента, С.Саргсян отметил, что прокуратура Армении пошла длинный путь и сегодня продолжает идти путем реформ. «Надо с удовлетворением констатировать, что вы сами выявляете существующие в системе упущения и недостатки и публично говорите о необходимости их устранения.
Прокуратура пополняется молодыми, наделенными современным мышлением и знаниями юристами, которые, в состоянии реализовать закрепленные Конституцией полномочия прокуратуры и успешно противостоять современным вызовам», - говорится в послании.
По его словам, необходимо продолжить работу по противодействию преступности, защите прав человека, укреплению демократии, повышению эффективности борьбы с коррупцией.
Глава государства также выразил уверенность, что сотрудникам прокуратуры удастся решить стоящие перед структурой сложные проблемы.