Կիսելյովի նկատմամբ քրեական գործ է հարուցվել. «168 Ժամ»
Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունը քրեական գործ է հարուցել «Ռուսաստանն այսօր» լրատվական գործակալության գլխավոր տնօրեն Դմիտրի Կիսելյովի նկատմամբ: Քրեական գործ է հարուցվել նաև Ռուսաստանի սահմանային ծառայության ղեկավար Վլադիմիր Կուլիշովի նկատմամբ:
«168 Ժամի» փոխանցմամբ՝ այս մասին Կիևում կազմակերպված մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Ուկրաինայի անվտանգության ծառայության ղեկավար Վալենտին Նալիվայնչենկոն. նա մանրամասնել է, որ Կիսելյովը մեղադրվում է «Ահաբեկչություն ֆինանսավորելու, ահաբեկչական գործունեությանն աջակցելու» մեջ:
Կուլիշովին մեղադրում են Ուկրաինաի տարածքում «ահաբեկչություն ֆինանսավորելու ու աջակցելու» ինչպես նաև՝ «Դոնեցկի ու Լուգանսկի մարզերում գործող ահաբեկչական կազմակերպություններին ապօրինի ճանապարհով զենք մատակարարելու» մեջ:

«168 часов»: В отношении Дмитрия Киселева возбуждено уголовное дело
Служба безопасности Украины возбудила уголовное дело в отношении гендиректора МИА «Россия сегодня» Дмитрия Киселева и руководители Пограничной службы РФ Владимира Кулишова.
По сообщению газеты «168 часов», глава СБУ Украины Валентин Наливайченко заявил, что Киселев обвиняется в финансировании терроризма, содействии террористической деятельности.
Кулишов обвиняется также в финансировании терроризма, содействии террористической деятельности и незаконной поставке оружия «террористическим организациям» Донецка и Луганска.