Խմելու ջրի սակագինը մնաց անփոփոխ. ՀԾԿՀ
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն այսօրվա իր նիստում որոշեց անփոփոխ թողնել բնակիչներին մատակարարվող ջրի սակագինը, բայց բարձրացնել մեծածախ սպառողին վաճառվող ջրի սակագինը: Այս մասին հայտնում են Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովից:
«Քննարկելով վերը նշված հարցը՝ հանձնաժողովը որոշել է` թողնել անփոփոխ սպառողներին խմելու ջրի մատակարարման, ջրահեռացման և կեղտաջրերի մաքրման ծառայությունների մատուցման գործող գումարային սակագինը` 170,256 դրամ/խմ (ներառյալ ավելացված արժեքի հարկը)։
Այսինքն՝ արդյունքում ստացվեց, որ մեծածախ ջրամատակարարման համար սակագինը սահմանվեց 17,3 դրամ, կեղտաջրերի հեռացումը 34,625 դրամ, մետրոյի ստորգետնյա ջրերի հեռացումը՝ 9,6 դրամ:
Հանձնաժողովի որոշումը ուժի մեջ կմտնի 2014 թվականի օգոստոսի 9-ից։
Հիշեցնենք, որ «Երևանջուր» ընկերությունը դիմել էր հանձնաժողով՝ վերանայելու ջրի սակագները: Քննարկման ընթացքում ընկերության ներկայացուցիչը ջրի սակագնի բարձրացումը հիմնականում պայմանավորել է էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացմամբ, սղաճով, արտարժույթի փոփոխություններով:

At the sitting today Armenia’s Public Services Regulatory Commission (PSRC) decided to leave the tariff of drinking water for the population unchanged, but to raise the tariff of water sold to wholesale consumers, PSRC said.
The commission took a decision to raise the tariff of water sold to wholesale consumers to 17.3 AMD. The tariffs of sewage disposal and subway water disposal were set at 34.625 AMD and 9.6 AMD respectively. The decision will take effect on August 9, 2014.
Yerevan Water Company earlier filed an application to PSRC, asking it to review the water tariffs due to the upcoming rise in electricity tariffs, inflation, and currency changes.