Դիվերսիոն խմբի չեզոքացման ժամանակ հայ սպա է զոհվել. ՊՆ
«Այսօր Եղեգնաձոր քաղաքում տեղի ունեցած զորահանդեսի ժամանակ, որը նվիրված էր 4-րդ բանակային կորպուսի հիմնադրման 17 ամյակին, ՀՀ ՊՆ Սեյրան Օհանյանը հայտնեց, որ երեկ Քարվաճառի տարածքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբի չեզոքացման ժամանակ հայ զինվորները ոչնչացրել են ևս մեկ դիվերսանտի, սակայն փոխհրաձգության ժամանակ զոհվել է հայ սպա և վիրավորվել է մի կին»,- այս մասին հայտնում է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Օրերս հայտնել էին, որ Aysor.am-ի տեղեկություններով` հուլիսի 8-ին ադրբեջանական կողմը դիվերսիայի փորձ է արել Քարվաճառի ուղղությամբ:

Армянские военные уничтожили азербайджанского диверсанта
Азербайджанский диверсант, проникший на территорию Нагорного Карабаха, уничтожен в результате операции армянских военнослужащих, сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сегодня на параде в Ехегнадзоре по случаю 17-летия основания 4 армейского корпуса министр обороны Армении Сейран Оганян заявил, что вчера на территории Карвачара при операции по нейтрализации диверсионной группы азербайджанцев армянские военнослужащие уничтожили еще одного диверсанта», - заявил А.Ованнисян.
По его словам, во время перестрелки с армянской стороны погиб один офицер, еще одна женщина получила ранения.
Ранее Aysor.am сообщал, что 8 июля Азербайджан предпринял попытку диверсионно-разведывательного проникновения