«Նոր Հալեպը» չեն կառուցի, բայց Հ. Վարդանյանի փողերը հետ չեն տա
ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը երեկ «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հարցին ի պատասխան ասել է, թե «Նոր Հալեպի» կառուցման համար «Գրանդ հոլդինգի» հիմնադիր, հանգուցյալ Հրանտ Վարդանյանի նվիրաբերած 100 հազար դոլարը ետ չի վերադարձվելու:
Սիրիայից գաղթող սիրիահայերի համար նախատեսված «Նոր Հալեպ» թաղամասը, ինչպես արդեն ներկայացրել ենք, այլևս չի կառուցվելու: Ըստ նախարարի՝ Հրանտ Վարդանյանը, նվիրաբերելով 100 հազար դոլարը, իր հայեցողությանն է թողել, թե ինչպես ծախսել այդ գումարը:
«Դա նվիրաբերել է ցանկացած ծրագրեր իրականացնելու համար, եթե չկառուցվի այլ ծրագրերում կներդրվի: Դա թողել են իմ որոշմանը»,- ասել է սփյուռքի նախարարը և մեկ անգամ ևս շեշտել, որ Հրանտ Վարդանյանը, նվիրաբերելով գումարը ասել է՝ ներդրումները դուք որոշեք, ինչպես կուզեք, այնպես էլ կատարեք: Իսկ թե ի՞նչ են որոշելու՝ նախարարն այդ հարցում էլ չի մանրացել:

«Айкакан жаманак»: Пожертвование Гранта Варданяна останется в миндиаспоры
Министр диаспоры Армении Грануш Акопян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак» заявила, что пожертвованные на строительство жилого массива «Новый Алеппо» основателем «Гранд холдинга», ныне покойным Грантом Варданяном $100 тысяч не будут возвращены.
Как сообщало издание, предусмотренный для приехавших из Сирии в Армению армян жилой массив «Новый Алеппо» не будет построен.
Министр отметила, что Г.Варданян пожертвовал эти деньги для осуществления любых программ, и «если не будет построен массив, то деньги будут инвестированы в другие программы».