Քարվաճառում գտել են հուլիսի 7-ին անհետացած 17-ամյա Սմբատ Ցականյանը դին
Քարվաճառում գտել են հուլիսի 7-ին անհետացած 17-ամյա Սմբատ Ցականյանը դին: Ըստ Aysor.am-ի հավաստի աղբյուրների՝ տղային գտել են «Թուրքի գերեզման» կոչվող վայրում: Մարմնի վրա առկա են եղել բռնության հետքեր և բազմաթիվ վերքեր: Ըստ մեր աղբյուրի՝ տղային կոկորդը կտրված է եղել:
Aysor.am-ի հետ զրույցում Արցախի ոստիկանության Շահումյանի շրջանի բաժանմունքից ասացին, որ տեղեկությունը կարող են հաստատել միայն հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, որտեղ այս պահին մարդ չկա:
Հիշեցնենք, որ ըստ ոստիկանության հաղորդագրության՝ հուլիսի 7-ին, ժամը 21:00-ին, Շահումյանի շրջանի Նոր Էրքեջ գյուղի բնակիչ, 1962թ. ծնված Մեխակ Ցականյանը ոստիկանության շրջբաժին է դիմել այն մասին, որ որդին` Սմբատ Մեխակի Ցականյանը (ծնված 28.04.1997թ., բն. է նույն գյուղում) հուլիսի 4-ին, ժամը 21:00-ի սահմաններում, դուրս է եկել «Ճումեն» կոչվող տեղամասում գտնվող իրենց պատկանող տնից և չի վերադարձել:

В Карвачаре обнаружено тело пропавшего 17-летнего Смбата Цаканяна
В Карвачарском районе НКР обнаружено тело пропавшего на прошлой неделе гражданина Нагорно-Карабахской Республики – 17-летнего Смбата Цаканяна. Как сообщили Aysor.am достоверные источники, на теле Смбата Цаканяна есть следы насилия и многочисленные раны.
В беседе с корреспондентом Aysor.am в отделении полиции Шаумянского района НКР сказали, что эту информацию могут подтвердить только в управлении связей с общественностью, где на данный момент никого нет.
Отметим, что сегодня на брифинге министр обороны Армении Сейран Оганян не исключил, что обезвреженная в конце прошлой недели в Карвачаре азербайджанская диверсионная группа может быть причастна к исчезновению Смбата Цаканяна.
Ранее пресс-служба полиции НКР сообщила, что 7 июля в районе 21:00 житель села Нор Эркедж Шаумянского района 52-летний Мехак Цаканян обратился в районное отделение полиции и сообщил, что его сын – Смбат Цаканян (1997 года рождения) – 4 июля в районе 21:00 вышел из дома и не вернулся. Ранее в СМИ появилась информация о том, что юноша мог быть взят в плен членами азербайджанской диверсионной группы.