ՌԴ-ում այսօր պաշտոնական մեղադրանք է առաջադրվելու հայազգի գործարար Լևոն Հայրապետյանին, ով կասկածվում է հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գումարներ վատնելու և լվացման մեջ:
Itar-tass-ի փոխանցմամբ՝ Հայրապետյանի պաշտպան Ռուբեն Մարգարյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Քննչական գլխավոր վարչության քննչական կոմիտեն ծանուցել է իրենց, որ Լևոն Հայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվելու հուլիսի 24-ին:
Մոսկվայի Բասմանյան դատարանը որոշում է կայացրել 2 ամսով կալանավորել Հայրապետյանին՝ մինչև սեպտեմբերի 15-ը, ինչպես նաև՝ քրեական գործի շրջանակներում կալանք է դրվել «Башнефть» ընկերությունում նրա բաժնետոմսերի վրա, որոնց արժեքը գերազանցում է 300 միլիոն ռուբլին:

Следствие предъявит обвинение предпринимателю Левону Айрапетяну
Следствие сегодня предъявит официальное обвинение крупному предпринимателю Левону Айрапетяну, подозреваемому в растрате и отмывании денежных средств, приобретенных преступным путем. Об этом сообщает ИТАР-ТАСС.
"Следователь ГСУ СК РФ действительно уведомил защиту Левона Айрапетяна, что предъявление обвинения нашему подзащитному планируется 24-го июля", - сообщил ранее ИТАР-ТАСС его адвокат Рубен Маркарян.
Басманный суд Москвы по ходатайству следователя 17 июля арестовал предпринимателя на два месяца, то есть до 15 сентября. Кроме того, в рамках уголовного дела судом наложен обеспечительный арест на его акции в компании "Башнефть", стоимость которых превышает 300 млн рублей.