ՌԴ-ում այսօր պաշտոնական մեղադրանք է առաջադրվելու հայազգի գործարար Լևոն Հայրապետյանին, ով կասկածվում է հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գումարներ վատնելու և լվացման մեջ:
Itar-tass-ի փոխանցմամբ՝ Հայրապետյանի պաշտպան Ռուբեն Մարգարյանը հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Քննչական գլխավոր վարչության քննչական կոմիտեն ծանուցել է իրենց, որ Լևոն Հայրապետյանին մեղադրանք է առաջադրվելու հուլիսի 24-ին:
Մոսկվայի Բասմանյան դատարանը որոշում է կայացրել 2 ամսով կալանավորել Հայրապետյանին՝ մինչև սեպտեմբերի 15-ը, ինչպես նաև՝ քրեական գործի շրջանակներում կալանք է դրվել «Башнефть» ընկերությունում նրա բաժնետոմսերի վրա, որոնց արժեքը գերազանցում է 300 միլիոն ռուբլին:

Investigators will bring charges today against famous businessman Levon Hayrapetyan suspected of embezzlement and money laundering, according to ITAR-TASS.
“An investigator of the Main Investigative Department of Russia’s Investigative Committee informed the defense of Levon Hayrapetyan that they intend to bring charges against our client on July 24,” Hayrapetyan’s lawyer Ruben Margaryan earlier told ITAR-TASS.
Based on the investigator’s petition, Basmanny court of Moscow arrested on July 17 the businessman for two months, i.e. until September 15. Besides, the court decided to seize his shares worth over 300 million rubles in Bashneft Company.