ՀՀ և ԼՂՀ ԿԱ  անշարժ գույքի կադաստրի փոխգործակցությունը կընդլայնվի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Մարտին Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Մարտին Սարգսյանին ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ` մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք, քննարկվել են երկու հայկական պետությունների քույր կառույցների փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է համագործակցության խորացման համար բոլոր պայմանների առկայությունը և այս ուղղությամբ ակտիվ աշխատելու պատրաստակամությունը:

Президент НКР принял главу Госкомитета кадастра недвижимости Армении
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян принял сегодня председателя Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве Республики Армения Мартина Саркисяна. Об этом сообщает пресс-служба главы государства.
Президент поздравил Мартина Саркисяна с назначением на должность главы Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве РА, пожелав ему плодотворной работы.
В ходе встречи, в которой приняли участие председатель Государственного комитета кадастра недвижимости при правительстве НКР Карлен Петросян и другие должностные лица, были обсуждены вопросы, касающиеся расширения взаимодействия аналогичных структур двух армянских государств.
Стороны отметили наличие всех условий для углубления сотрудничества и выразили готовность к активной работе в этом направлении.