ՀՀ և ԼՂՀ ԿԱ  անշարժ գույքի կադաստրի փոխգործակցությունը կընդլայնվի
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Մարտին Սարգսյանին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը շնորհավորել է Մարտին Սարգսյանին ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ` մաղթելով նրան արդյունավետ աշխատանք:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էին ԼՂՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի նախագահ Կառլեն Պետրոսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք, քննարկվել են երկու հայկական պետությունների քույր կառույցների փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք նշվել է համագործակցության խորացման համար բոլոր պայմանների առկայությունը և այս ուղղությամբ ակտիվ աշխատելու պատրաստակամությունը:

President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan received today Chairman of Armenia’s State Committee of Real Estate Cadaster Martin Sargsyan, according to the press service of NKR President Office.
Bako Sahakyan congratulated Martin Sargsyan on the appointment as Committee chairman and wished him successful work.
Chairman of the State Committee of Real Estate Cadaster under the NKR government Karlen Petrosyan and other officials participated in the meeting, during which the expansion of cooperation between these similar agencies of the two Armenian states were discussed.
The sides indicated the existing conditions for promotion of cooperation and expressed their willingness to actively work in that direction.