Ըստ Գևորգ Դանիելյանի, սահմանադրական հանրաքվե չանցկացնելու հիմքեր չկան. «ՀԺ»
Սահմանադրական փոփոխությունների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում, ըստ էության, հնարավոր չի համարել, որ սահմանադրական հանրաքվեն տեղի չունենա:
«Ինքս այդպիսի տեղեկատվության չեմ տիրապետում, իսկ տրամաբանությունը, թերևս, հուշում է, որ եթե իսկապես ձևավորված լիներ հանրաքվեից հրաժարվելու նախնական որոշում, ապա նախագծի քննարկման ժամկետները երկարացնելու անհրաժեշտություն չէր ծագի»,- ասել է Գևորգ Դանիելյանը:
Նա նաև հայտնել է, որ հանձնաժողովն արձակուրդ չի գնալու և շարունակում է սահմանադրական փոփոխությունների հայեցակարգի նախագծի հանրային քննարկումները, որոնց մարզային փուլն օրերս ավարտվեց: «Հանգստանալու մասին դեռ վաղ է խոսել»,- ասել է Դանիելյանը։

Haykakan Zhamanak: Constitutional reforms to be carried out
Member of the Commission on Constitutional Amendments, former Justice Minister of Armenia Gevorg Danielyan told ‘Haykakan Zhamanak’ daily that a rejection of constitutional reforms is impossible.
“Logic suggests that if there was a preliminary decision to cancel the referendum, no need would arise to extend the term of public discussions of the draft concept of constitutional reforms,” Danielyan said.
According to him, the Commission will not take a summer vacation so as continue public discussions of the draft concept.