Ըստ Գևորգ Դանիելյանի, սահմանադրական հանրաքվե չանցկացնելու հիմքեր չկան. «ՀԺ»
Սահմանադրական փոփոխությունների մասնագիտական հանձնաժողովի անդամ, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը «Հայկական Ժամանակի» թղթակցի հետ զրույցում, ըստ էության, հնարավոր չի համարել, որ սահմանադրական հանրաքվեն տեղի չունենա:
«Ինքս այդպիսի տեղեկատվության չեմ տիրապետում, իսկ տրամաբանությունը, թերևս, հուշում է, որ եթե իսկապես ձևավորված լիներ հանրաքվեից հրաժարվելու նախնական որոշում, ապա նախագծի քննարկման ժամկետները երկարացնելու անհրաժեշտություն չէր ծագի»,- ասել է Գևորգ Դանիելյանը:
Նա նաև հայտնել է, որ հանձնաժողովն արձակուրդ չի գնալու և շարունակում է սահմանադրական փոփոխությունների հայեցակարգի նախագծի հանրային քննարկումները, որոնց մարզային փուլն օրերս ավարտվեց: «Հանգստանալու մասին դեռ վաղ է խոսել»,- ասել է Դանիելյանը։

«Айкакан жаманак»: Конституционные реформы состоятся
Член Комиссии по конституционным реформам, бывший министр юстиции Армении Геворк Даниелян в беседе с корреспондентом газеты «Айкакан жаманак», по сути, заявил о невозможности отказа от конституционных реформ.
«Сам не владею подобной информацией, но логика очевидным образом подсказывает, что если бы действительно нарастало предварительное решение об отказе от референдума, то не возникла бы необходимость в продлении сроков общественных обсуждений концепции проекта конституционных реформ», - сказал Г.Даниелян.
Он также сообщил, что Комиссия не уйдет в летний отпуск и продолжит общественные обсуждения концепции проекта конституционных реформ.