Այգեստան 9-ում աղբամաններն այնքան տարան-բերեցին, վերջը՝ հանեցին. «Առավոտ»
Մի քանի ամիս է՝ Այգեստան 9-րդ փողոցի՝ Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի հարևանությամբ գտնվող աղբամաններն իրենց տեղը չեն գտնում: «Առավոտի» տեղեկացմամբ, աղբամանները մեկ հայտնվում են դպրոցի պատի տակ՝ վտանգելով ուսուցիչների և երեխաների առողջությունը, մեկ՝ տեղափոխվում մեր երկրում գործող Գերմանիայի դեսպանատան հետնամասի պարսպի տակ:
«Աղբի իսկական տեղը նախատեսված է դեսպանատան պարսպի տակ. այդ մասին են վկայում աղբամանները պատնեշող հենապատերը, սակայն բանն այն է, որ դիվանագիտական այս ներկայացուցչությունը չի հանդուրժում իր պարսպի տակ աղբամանների գոյությունը, և նրա պահանջով աղբամանները տեղափոխվում են դպրոցի ցանկապատի տակ:
Նշենք, որ տարածքի բնակիչները աղբը թափում են հենց Գերմանիայի դեսպանատան պարսպի տակ, այսինքն՝ այնտեղ, որտեղ որ աղբամանների իրական տեղն է:
Աղբամաններն այդ տարածքից ընդհանրապես հանելով՝ Կենտրոն վարչական շրջանի աղբի համար պատասխանատուները խնդիրը ոչ միայն չլուծեցին, այլև ավելի բարդացրին»,–գրել է թերթը։

«Аравот»: Мусорные баки мешают посольству Германии в Армении
Уже несколько месяцев, как мусорные баки, установленные по соседству со школой имени Джона Киракосяна по адресу 9-ая улица Айгестана, не находят своего места. Как пишет газета «Аравот», мусорные баки, то оказываются под стеной школы, подвергая опасности здоровье школьников и учителей, то переносятся к ограде посольства Германии в Армении.
«Настоящее место установки мусорных баков – у стены посольства, об этом свидетельствует каменное ограждение. Однако дело в том, что дипломатическому представительству соседство мусорных баков не нравится, и по его требованию они переносятся к школьной стене.
При этом местные жители выбрасывают мусор именно под стеной посольства Германии, то есть там, где это планировалось изначально.
Ответственные за уборку мусора чиновники административного района Кентрон, убрав с этой территории мусорные баки, не только не решили проблему, но усугубили ее», - пишет «Аравот».