Այգեստան 9-ում աղբամաններն այնքան տարան-բերեցին, վերջը՝ հանեցին. «Առավոտ»
Մի քանի ամիս է՝ Այգեստան 9-րդ փողոցի՝ Ջոն Կիրակոսյանի անվան դպրոցի հարևանությամբ գտնվող աղբամաններն իրենց տեղը չեն գտնում: «Առավոտի» տեղեկացմամբ, աղբամանները մեկ հայտնվում են դպրոցի պատի տակ՝ վտանգելով ուսուցիչների և երեխաների առողջությունը, մեկ՝ տեղափոխվում մեր երկրում գործող Գերմանիայի դեսպանատան հետնամասի պարսպի տակ:
«Աղբի իսկական տեղը նախատեսված է դեսպանատան պարսպի տակ. այդ մասին են վկայում աղբամանները պատնեշող հենապատերը, սակայն բանն այն է, որ դիվանագիտական այս ներկայացուցչությունը չի հանդուրժում իր պարսպի տակ աղբամանների գոյությունը, և նրա պահանջով աղբամանները տեղափոխվում են դպրոցի ցանկապատի տակ:
Նշենք, որ տարածքի բնակիչները աղբը թափում են հենց Գերմանիայի դեսպանատան պարսպի տակ, այսինքն՝ այնտեղ, որտեղ որ աղբամանների իրական տեղն է:
Աղբամաններն այդ տարածքից ընդհանրապես հանելով՝ Կենտրոն վարչական շրջանի աղբի համար պատասխանատուները խնդիրը ոչ միայն չլուծեցին, այլև ավելի բարդացրին»,–գրել է թերթը։

The garbage cans installed at Yerevan school after John Kirakosian have been moved from one place to another in recent months. According to ‘Aravot’ paper, first the trash cans were installed near the school, posing a threat to health of pupils and teachers, and then they were moved to the fence of German embassy in Armenia.
Trash cans were to be installed outside the embassy, but at the request of the embassy, the cans were put near the school. Local residents dump their household garbage near the embassy wall, i.e. in the place initially allotted for this purpose.
By removing garbage cans from that area, officials of Kentron administrative districts did not solve the problem, but exacerbated it, ‘Aravot’ writes.