Կանխվել է դիվերսիոն փորձ, ադրբեջանական կողմը տվել է մեկ զոհ. ԼՂՀ ՊԲ
Օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատայինները ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ արևելյան՝ Մարտունու /Յուսուֆջանլու/ ուղղությամբ, ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կազմակերպված գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը տալով մեկ զոհ /Սահիլ Յաշարօղլու Թառլանլը/ և վիրավորներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Բացի վերոնշված դիվերսիոն ներթափանցման փորձից, օգոստոսի 5-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 370 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները կասեցվել են: Ներկա դրությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն վերահսկում են ԼՂՀ պետական սահմանը:

Пресечена новая диверсия, с азербайджанской стороны есть один погибший
Вечером 5 августа около 23:00 отряд специального назначения ВС Азербайджана на юго-восточном Мартунинском (Юсифджанлы) направлении линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана предпринял новую попытку диверсионного проникновения на армянские позиции.
Как сообщили в пресс-службе министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики, в результате ответных действий передовых подразделений Армии обороны НКР противник был отброшен на исходные позиции. У азербайджанской стороны 1 погибший (Саил Яшароглу Тарланлы) и раненые.
Помимо попытки диверсионного проникновения, в течение 5 августа и первой половины 6 августа по всей передовой линии азербайджанская сторона нарушила режим прекращения огня около 370 раз, произведя более 7000 выстрелов из стрелкового оружия различного калибра.
В результате оперативных действий передовых частей Армии обороны НКР активность противника была подавлена. На данный момент Армия обороны полностью контролирует границу.