Կանխվել է դիվերսիոն փորձ, ադրբեջանական կողմը տվել է մեկ զոհ. ԼՂՀ ՊԲ
Օգոստոսի 5-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, հակառակորդի հատուկ նշանակության ջոկատայինները ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հարավ արևելյան՝ Մարտունու /Յուսուֆջանլու/ ուղղությամբ, ձեռնարկել են դիվերսիոն ներթափանցման փորձ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
ՊԲ դիրքապահ ստորաբաժանումների կազմակերպված գործողությունների արդյունքում, հակառակորդը տալով մեկ զոհ /Սահիլ Յաշարօղլու Թառլանլը/ և վիրավորներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Բացի վերոնշված դիվերսիոն ներթափանցման փորձից, օգոստոսի 5-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում առաջնային գծի ողջ երկարությամբ հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 370 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 7000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում՝ հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները կասեցվել են: Ներկա դրությամբ հայ դիրքապահները վստահորեն վերահսկում են ԼՂՀ պետական սահմանը:

Around 11:00 pm on August 5 an Azerbaijani special mission unit made a new attempt to infiltrate into Armenian positions in the southeast Martuni (Yusifjanly) direction of the Line of Contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan, the press service of NKR Defense Ministry reported.
The frontline units of NKR Defense Army took retaliatory actions, repelling the enemy. One Azerbaijani serviceman (Sail Yasharoglu Tarlanly) was killed, several others wounded.
Besides this subversive attempt, on August 5 and the first half of August 6 the Azerbaijani side violated the ceasefire about 370 times along the frontline, firing over 7,000 shots from guns of various calibers.
The enemy’s activity was suppressed by the frontline units of NKR Defense Army. The Defense Army is now in full control of the border.