Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանին
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է արգենտինահայ գործարար Էդուարդո Էռնեկյանին: Այս մասին տեղեկացնում են կառավարությունից:
Ողջունելով հայտնի գործարարին կառավարությունում՝ Հովիկ Աբրահամյանը բարձր է գնահատել նրա գործունեությունը մեր երկրում: Միաժամանակ, վարչապետը կառավարության աջակցությունն է հայտնել Էդուարդո Էռնեկյանին՝ հայրենիքում տարբեր ծրագրերի իրականացման գործում:
Էդուարդո Էռնեկյանը շնորհավորելով Հովիկ Աբրահամյանին՝ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, վստահություն է հայտնել, որ հետագայում ևս Հայաստանի կառավարության հետ համագործակցությունը հաջողությամբ կզարգանա:
Այնուհետև վարչապետը և արգենտինահայ գործարարը քննարկել են Հայաստանում տարբեր բնագավառներում Էդուարդո էռնեկյանի կողմից իրականացվող ծրագրերի ընթացքը և առաջիկայում նախատեսվող նախագծերը:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on September 9 received the well-known Argentine businessman of Armenian descent Eduardo Eurnekian, according to the press office of Armenian government.
Welcoming the guest, Hovik Abrahamyan highly appreciated the businessman’s activities and stated that the government is ready to assist Mr. Eurnekian with the implementation of various projects in Armenia.
Eduardo Eurnekian congratulated Hovik Abrahamyan on his appointment as prime minister. He expressed hope that successful cooperation with the Armenian government will continue.
During the meeting the interlocutors discussed the projects being implemented in Armenia by E. Eurnekian as well as further plans.