Երևանում գործող գիշերային ակումբները պատուհաս են դարձել քաղաքացիների համար
«Իրատես de facto»-ն գրում է. «Երևանում գործող գիշերային ակումբներն իսկական պատուհաս են դարձել դրա մերձակայքում ապրող քաղաքացիների համար: Դրանցից շատերը տեղակայված են բազմաբնակարան շենքերի առաջին կամ նկուղային հարկերում ու մեծ անհարմարություններ են ստեղծում տեղի բնակիչների համար:
«Իրատես de facto»-ին դիմած մի խումբ քաղաքացիներ փաստեցին, որ իրենց շքամուտքերում ամեն առավոտ կարելի է հայտնաբերել պահպանակներ ու ներարկիչներ, ինչը թույլ է տալիս պատկերացում կազմել այդ ակումբ այցելողների մասին: Այս հանգամանքը, թերևս, ամենաքիչն է հուզում տվյալ օբյեկտների տերերին, քանի որ քաղաքացիների դժգոհությունը նրանք, մեղմ ասած, «բանի տեղ» չեն դնում ու շարունակում են իրենց եկամտաբեր բիզնեսը:
Իրավիճակը, սակայն, լուրջ կանոնակարգման խնդիր ունի, ընդ որում օրենսդրական մակարդակով: Այնինչ, այս առումով ոչ մի դրական միտում չկա:

Ночные клубы Еревана стали настоящим наказанием для граждан
Газета «Иратес de facto» пишет, что действующие в Ереване ночные клубы стали настоящим наказанием для граждан, проживающих по соседству. Многие из ночных клубов находятся на первых или в подвальных этажах многоэтажных зданий и создают большой дискомфорт для жителей.
Группа граждан, обратившихся в «Иратес de facto» подтвердила, что в их подъездах каждое утро можно обнаружить презервативы и шприцы, что позволяет составить представление о посетителях этого клуба. Это обстоятельство, пожалуй, меньше всего беспокоит владельцев подобных объектов, поскольку они, мягко говоря, игнорируют жалобы граждан и продолжают свой прибыльный бизнес.
«Ситуация, однако, нуждается в урегулировании, при этом на законодательном уровне. Между тем, в этом плане каких-либо положительных тенденций нет», - отмечает издание.