Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ջութակահար Վլադիմիր Սպիվակովին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել աշխարհահռչակ դիրիժոր, ջութակահար, Ռուսաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և «Մոսկվայի վիրտուոզներ» պետական կամերային նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, Մոսկովյան միջազգային երաժշտության տան նախագահ Վլադիմիր Սպիվակովին: Այս մասին հայտնում են երկրի ղեկավարի մամուլի գրասենյակից:
Նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասված է.
«Հարգելի Վլադիմիր Թեոդորի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ 70-ամյա հոբելյանի առթիվ:
Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երկար տարիների կյանք, ընտանեկան բարօրություն և ներդաշնակություն:
Ձեր ստեղծագործական ուղին ոգեշնչում է երկրպագուների լայն շրջանակի և ընդօրինակելի է երիտասարդ սերնդի համար: Դուք, իրավամբ, արժանացել եք խորհրդային և ռուսաստանյան ականավոր ջութակահարի և դիրիժորի կոչմանը՝ անվերապահ ճանաչում ձեռք բերելով միջազգային ասպարեզում:
Ձեր արվեստը սիրում և բարձր են գնահատում նաև մեր երկրում, որտեղ Ձեզ վաղուց համարում են ոչ թե հյուր, այլ հարազատ մարդ, ով մեր ժողովրդի համար ամենածանր պահերին եղել է նրա կողքին:
Երիտասարդ տաղանդների որոնմանն ու բազմակողմ աջակցմանն ուղղված Ձեր հասարակական, բարեգործական և մանկավարժական բազմամյա գործունեությունը, անկասկած, նպաստում է երաժշտական արվեստի զարգացման գործում Ձեր ներդրած ավանդույթների շարունակականությանը:
Այդ կապակցությամբ կցանկանայի երախտագիտությունս հայտնել Վ.Սպիվակովի անվան հիմնադրամի միջոցով հայ տաղանդավոր երեխաներին Ձեր հետևողական աջակցության համար:
Հարգելի Վլադիմիր Թեոդորի, ցանկանում եմ Ձեզ անսպառ եռանդ և հաջողություններ` Ձեր ստեղծարար և ստեղծագործական գործունեության շարունակության համար»,-ասված է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Armenian President Serzh Sargsyan sent today a congratulatory message to the world-famous conductor and violinist, Artistic Director and Principal Conductor of Russia’s National Philharmonic Vladimir Spivakov congratulating him on his 70th birthday. The message reads in particular:
“Your creative career inspires a wide circle of fans and serves as an example for the younger generation. You rightfully deserve the title of a prominent Soviet and Russian violinist and conductor who has won unconditional recognition on the international arena.
Your creative work is loved and highly appreciated in our country where you became a close person long ago when you stood by the Armenian people’s side in the most difficult moment.
Your longstanding public, charitable and pedagogical activities aimed at finding and supporting young talents contribute to the continuation of the traditions that you introduced to the development of musical arts.
In this connection I would like to thank you for consistent assistance given to talented Armenian children through the Vladimir Spivakov Charity Foundation.
Respected Vladimir Teodorovich, I wish you incessant energy and success in your creative activities”.