Վարչապետը՝ փոխնախարարին. «Քո կարծիքը ոչ մեկին չի հետաքրքրում»
Այսօր կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի և տրանսպորտի և կապի փոխնախարար Արթուր Առաքելյանի միջև անհաճո երկխոսություն ծավավեց:
Փոխնախարարը զեկուցում էր մի շարք օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին նախագիծը: Երբ «Պետական տուրքի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասն էր ներկայացնում Արթուր Առաքելյանը, ի պատասխան վարչապետի հարցի, թե` ինչո՞ւ է պետտուրք ներառվում, փոխնախարարն ասաց՝ «Իմ կարծիքով…», բայց վարչապետը թույլ չտվեց Առաքելյանը շարունակի, ընդհատեց ու ասաց, որ փոխնախարարի կարծիքն իրեն չի հետաքրքրում:
Ապա վարչապետը հետաքրքրվեց, թե ինչու են ընդհանրապես նման պետտուրք սահմանել, միջազգայի՞ն փորձն են հաշվի առել, ինչին ի պատասխան Արթուր Առաքեելյանն ասաց, որ Ռուսաստանում է գործում այս տեսակի պետտուրք. «Գաբարիտով բեռնատարների համար է»:
Նշենք, որ ըստ փոփոխությունների նախատեսվում է «Չմասնատվող բեռ փոխադրող ծանրաքաշ տրանսպորտային միջոցին օրենքով սահմանված դեպքերում Հայաստանի Հանրապետության ընդհանուր օգտագործման ավտոմոբիլային ճանապարհներով մեկանգամյա փոխադրման իրականացման հատուկ թույլտվություն տալու համար բազային տուրքի տասնապատիկի չափով»:

Премьер – заместителю министра: Ваше мнение никого не интересует
Сегодня в ходе заседания правительства Армении между премьер-министром Овиком Абраамяном и заместителем министра транспорта и связи Артуром Аракеляном произошел неприятный диалог.
Заместитель министра докладывал о внесении изменений в ряд законов. Когда представлялись изменения в закон РА «О государственной пошлине», премьер-министр Овик Абраамян поинтересовался, почему за разрешение на провоз тяжелых грузов по автотрассам республики требуется отдельная пошлина.
Артур Аракелян в ответ на вопрос заявил: «На мой взгляд, …». Однако, премьер-министр не позволил ему продолжить и прервал, отметив, что мнение замминистра его не интересует. «Ваше мнение никого не интересует», - сказал Овик Абраамян.
Затем премьер поинтересовался, насколько оправдано установление такой пошлины и учитывался ли при этом международный опыт. Заместитель министра Артур Аракелян отметил, что такая пошлина действует в России для габаритных грузовых автомобилей.