Զինվորներին տեղափոխող մեքենան ընկել է ձորը. Կա մեկ զոհ
Նախօրեին ժամը 17:00-ի սահմաններում N զորամասի «Գազ-66» մակնիշի ՊՆ N զինհամարանիշի ավտոմեքենան` նույն զորամասի զինծառայողների ստորաբաժանումը մշտական տեղակայման վայր տեղափոխելու ճանապարհին, Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղի մոտակայքում դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի մասից և գլորվել ձորը, ինչի հետևանքով մեքենայի ղեկին գտնվող կապիտան Պավլիկ Նիկոլայի Մանուկյանը գլխի շրջանում ստացած վնասվածքից տեղում մահացել է: Այս մասին տեղեկացնում են  ՀՀ Քնչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Մեքենայի ուղևորներ՝ զինծառայողներ, ավագ լեյտենանտ Հարություն Վարդանի Խաչատրյանը, լեյտենանտ Արմեն Սիսակի Հովսեփյանը, կրտսեր սերժանտներ Գրիշա Վարդանի Գրիգորյանը, Նարեկ Սամվելի Միրզոյանը, Մհեր Սամվելի Վարդանյանը, սերժանտ Բորիս Վիգենի Թունյանը, շարքայիններ Տիգրան Արմենի Օհանյանը, Ավետիք Արայիկի Նազարյանը, Արտյոմ Մանվելի Աբրահամյանը, Աշոտ Արմենի Սարգսյանը, Մուրազ Ժորայի Սադոյանը, Վարդգես Արսենի Խաչատրյանը կյանքին վտանգ չսպառնացող տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Բերդի զինվորական հոսպիտալ: Վերջիններիս վիճակը գնահատվում է բավարար:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում նախապատրաստվում են նյութեր:

Автомобиль Минобороны Армении упал в ущелье, есть жертва и раненные
Накануне, около 17:00, автомобиль Минобороны Армении марки «ГАЗ-66», перевозивший военнослужащих на место постоянной дислокации, вблизи села Арцваберд Тавушской области РА съехал с проезжей части и упал в ущелье, в результате чего находящийся за рулем капитан Павлик Манукян скончался на месте от полученных ранений. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Пассажиры автомобиля – старший лейтенант Арутюн Хачатрян, лейтенант Армен Овсепян, младшие сержанты Гриша Григорян, Нарек Мирзоян, Мгер Варданян, сержант Борис Тунян, рядовые Тигран Оганян, Аветик Назарян, Артем Абрамян, Ашот Саркисян, Мураз Садоян, Вардгес Хачатрян, с различными телесными повреждениями были перевезены в военный госпиталь города Берд. Состояние здоровья пострадавших оценивается как удовлетворительное.
По факту в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении подготавливаются материалы.