Հայաստանն ու Գերմանիան սերտացնում են ֆինանսատեխնիկական համագործակցությունը
Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բոնն քաղաքում սեպտեմբերի 17-ից 18-ը տեղի է ունեցել Ֆինանսական և տեխնիկական համագործակցության հայ-գերմանական միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որին մասնակցել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին հայտնում է ՖՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Միջոցառման շրջանակում քննարկվել են ԳԴՀ կողմից ՀՀ-ին տրամադրվող վարկային և դրամաշնորհային միջոցներով նախատեսված ծրագրերը, անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային դրամաշնորհային միջոցներով ծրագրերի ֆինանսավորման հարցին` ուղղված տնտեսության և զբաղվածության խթանմանը, որակի ստուգման ենթակառուցվածքների աջակցությանը, հանրային ֆինանսների կառավարման ծրագրի իրականացմանը: Նիստի ավարտին ստորագրվել է արձանագրություն, որը հիմք կհանդիսանա երկկողմ ֆինանսական և տեխնիկական համագործակցության, ինչպես նաև վարկային ու դրամաշնորհային համաձայնագրերի ստորագրման համար:

Армения и Германия укрепляют финансовое и техническое сотрудничество
В немецком городе Бонн 17-18 сентября состоялось очередное заседание армяно-германской межправительственной комиссии по финансовому и техническому сотрудничеству, в котором приняла участие и возглавляемая министром финансов Армении Гагиком Хачатряном делегация. Об этом сообщает пресс-служба Минфина Армении.
В рамках мероприятия обсуждались программы, предусмотренные к реализации за счет предоставленных Германией Армении кредитных и грантовых средств, а также вопросу финансирования программ за счет региональных грантовых средств. По итогам заседания был подписан протокол, который послужит фундаментом для двустороннего финансового и технического сотрудничества, а также при подписании кредитных и грантовых соглашений.