«Նաիրիտը» մինչև տարեվերջ աշխատավարձ չի վճարի
ՀՀ Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Երվանդ Զախարյանը նախօրեին այցելել է «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ: Նախարարը շրջել է գործարանում և տեղում ծանոթացել տիրող իրավիճակին: Երվանդ Զախարյանը զրուցել է նաև գործարանի ղեկավարության ու աշխատակիցների հետ: Այս մասին հայտնում է նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Նախարարը տեղեկացրել է, որ կառավարությունը մտահոգված է «Նաիրիտ գործարան» ՓԲԸ շուրջ ծագած խնդիրներով՝ մասնավորապես աշխատավարձերի պարտքերի վճարման և գործարանի վերագործարկման հարցերով: Երվանդ Զախարյանն ասել է, որ այսօր արդեն միջոցառումներ են ձեռնարկվում այդ խնդիրներին լուծում տալու համար, սակայն որևէ ժամկետ նախարարը չի նշել:
Ինչ վերաբերում է շրջանառվող տեղեկատվությանը, թե Երվանդ Զախարյանը խոստացել է մինչև այս տարվա վերջ վճարել աշխատավարձի կուտակված ամբողջ պարտքը, վերագործարկել գործարանը, և խորհուրդ է տվել հարկադիր պարապուրդում գտնվողներին հետ կանչել, ապա այդ տեղեկատվությունը իրականությանը չի համապատասխանում:

Задолженность по зарплатам в «Наирите» не будет выплачена до конца года
Министр энергетики и природных ресурсов Армении Ерванд Захарян посетил накануне завод «Наирит», на месте ознакомился со сложившейся на предприятии ситуацией, пообщался с руководством и сотрудниками. Об этом сообщает пресс-служба министерства энергетики и природных ресурсов Армении.
Министр энергетики сообщил, что правительство обеспокоено проблемами ЗАО «Завод Наирит», в частности вопросом о возобновлении деятельности предприятия и выплатой задолженностей по зарплатам. Ерванд Захарян заявил, что сегодня уже предпринимаются меры с целью решения этих проблем, однако отказался называть конкретные сроки.
Отмечается также, что информация о неких обещаниях министра выплатить задолженности по зарплатам до конца года и перезапустить завод не соответствует действительности.