Այսօր Նյու Յորքում մեկնարկում է ԱրմԹեք 2014-ը
Նյու Յորքում այսօր մեկնարկում է ԱրմԹեք 2014 Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների 7-րդ ամենամյա համաժողովը:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են ՀՀ Կառավարությունը, Համաշխարհային բանկը և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, հովանավորներն են Քրոնիմետը, Դ-Լինկ ընկերությունը և Հայ Օգնության ֆոնդը, գործընկերները՝ Մենթոր Գրաֆիկս և ՓիքսԱրթ կազմակերպությունները, աջակիցները՝ Զարգացման հայկական գործակալությունը, Հայաստան հիմնադրամ ԱՄՆ, Վիասֆեր տեխնոպարկ, Ագնիան, Դիջիթըլ Փոմըգրանեթ և Ֆայնբերգ ընկերությունները:
Համաժողովի բանախոսների շարքում են բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, տեխնոլոգիական, ինժեներական ոլորտների խոշորոգույն ընկերությունների ղեկավարներ, կրթական հաստատությունների ներկայացուցիչներ և այլն, մասնավորապես՝ Թուիթեր կազմակերպության փոխնախագահ Րաֆֆի Քրիքորյանը, Դ-Լինկ Քորփորեյշնի փոխնախագահ Թոմաս Հուանգը, Վոլֆրամ Ինք կազմակերպության Իմիջ մշակումների կառավարիչ Շադի Աշնաին, ՓիքսԱրթ ընկերության համահիմնադիր Հովհաննես Ավոյանը, Սինոփսիս Ինք․ կազմակերպության գլխավոր գործադիր տնօրեն և նախագահ Չի-Ֆուն Չանը և այլն:

7th ArmTech Congress 2014 to start in New York today
The 7th Annual High-Tech Industry ArmTech Congress 2014 will start in New York today. The event’s organizers are the Armenian government, the World Bank, and Enterprise Incubator Foundation.
ArmTech is a nonprofit global network and recurring event officially adopted by the Republic of Armenia as its global high-tech industry platform. Concieved under the theme of “learning from the past and inventing the future” and held under the patronage of the Prime Minister of Armenia, it is dedicated to further the success of Armenia’s high-tech industry in a dynamic global free-market economy.
Among high-ranking officials and company heads to make speeches will be Raffi Krikorian, Vice President at Twitter, Thomas Huang, Vice President at D-Link Corporation, Shadi Ashnai, Project Manager at Wolfram Research Inc., Hovhannes Avoyan, CEO at PicsArt, and Chi-Foon Chan, President and co-CEO at Synopsys Inc.