Արցախի ԱԺ նախագահն ընդունել է Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության նախագահին
Արցախի խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը սեպտեմբերի 29-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին:
Այս մասին հայտնում են Լեռնային Ղարաբաղի ԱԺ մամլո ծառայությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի ապագա ծրագրերի, խորհրդարանական ձևաչափով հարաբերությունների զարգացման հարցերը:
Ազգային ժողովի նախագահը կարևորել է Ֆրանսիայի օրենսդիրների պարբերական այցերն Արցախ, որով հնարավորություն է ստեղծվում ԼՂՀ վերաբերյալ օբյեկտիվ տեղեկատվության ներկայացումն միջազգային խորհրդարանական հարթակներում:
Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանը նշել է, որ նման այցերի միջոցով իրենք տեսնում են իրականությունը և դառնում ԼՂՀ յուրատեսակ ներկայացուցիչներն Եվրոպայում:

Speaker of the parliament of Artsakh Ashot Ghulyan on September 29 received the member of the French National Assembly, chairman of France-Artsakh Friendship Group Francois Rochebloine, the press service of Artsakh parliament reported.
The further programs of France-Artsakh Friendship Group and the development of relations in the parliamentary format were discussed at the meeting.
Ashot Ghulyan stressed the importance of regular visits by French legislators to Artsakh, creating an opportunity to present objective information about the Nagorno Karabakh Republic from international parliamentary rostrums.
F. Rochebloine said that during their visits they see the reality and become a kind of representatives of the NKR in Europe.