Ծառուկյանը կմասնակցի՞ հանրահավաքին
Ոչ իշխանական ուժերի կողմից հոկտեմբերի 10-ին հրավիրված հանրահավաքից առաջ հնչող ամենաանպատասխան հարցն այն է, թե արդյոք ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը կմասնակցի՞ իր կուսակցության կողմից հրավիրված հանրահավաքին:
ԲՀԿ-ին մոտ կանգնած «168 Ժամի» աղբյուրները հավաստիացնում են, որ Գ. Ծառուկյանը մասնակցելու է հանրահավաքին: Ըստ այդ տեղեկությունների, Ծառուկյանի մասնակցության մասին չի հայտարարվում ինտրիգը պահելու և այս հարցի շուրջ հետաքրքրությունը շարունակական դարձնելու համար: Ավելին, հանրահավաքի գլխավոր հարցը դառնալու է իշխանափոխությունը, և չի բացառվում, որ այդ պահանջին հասնելու համար հոկտեմբերի 10-ին հայտարարվի անժամկետ նստացույցի և շարունակական հանրահավաքների մասին:
Իսկ «Հրապարակի» տեղեկություններով՝ Ծառուկյանը չի պատրաստվում մասնակցել հանրահավաքին: «Թեև եռյակը պահում է ինտրիգն ու հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքին եռյակի լիդերների մասնակցության փաստը չի բացառում, սակայն ԲՀԿ-ում կասկած չունեն, որ իրենց ղեկավարը չի մասնակցելու: Եթե Գագիկ Ծառուկյանն այս փուլում «լուրջ չի համարում խոսել» սահմանադրական բարեփոխումների մասին, այդ մասին չի խոսելու, ինչպե՞ս կգնա-կկանգնի Ազատության հրապարակի հարթակում՝ զարմանում են ԲՀԿ-ականները՝ «Հրապարակի» հարցը «միամիտ» համարելով և հիշեցնում են Ծառուկյանի հարցազրույցը, որտեղ նա սահմանադրական փոփոխությունների մասին ասել էր.«Պարզ չէ, թե խոսքն ինչ փոփոխությունների մասին է: Երբ կլինի փաթեթը, այն ժամանակ ես պատրաստ կլինեմ բոլոր հարցերին պատասխանել»: Եթե Ծառուկյանը չմասնակցի հանրահավաքին, ինքնըստինքյան կփակվի նաև մյուսների մասնակցության հարցը»,- գրել է «Հրապարակը»:

«168 жам»: Гагик Царукян примет участие в совместном митинге «тройки»
Чаще всего озвучиваемый в преддверии предстоящего 10 октября митинга некоалиционных политических сил вопрос – это примет ли участие лидер «Процветающей Армении» Гагик Царукян в совместном митинге. Об этом пишет газета «168 жам».
Как сообщают близкие к «Процветающей Армении» источники издания, Гагтк Царукян будет участвовать в митинге. Согласно сведениям, об участии Г.Царукяна не заявляют, чтобы сохранить интригу и поддержать интерес к данному вопросу.
Более того, главным вопросом митинга станет смена власти и не исключено, что для достижения этого требования 10 октября будет объявлен бессрочный сидячий протест и продолжающиеся митинги.
В то же время, по сведениям газеты «Грапарак», лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян« не собирается участвовать в совместном митинге «тройки» парламентских политических сил 10 октября.
«Хотя «тройка» и сохраняет интригу и не исключает факт участия лидеров парламентских сил в митинге 10 октября, однако в «Процветающей Армении» не сомневаются в том, что их руководитель не примет участия в митинге.
Если Гагик Царукян на этом этапе «не считает серьезным» говорить о конституционных реформах, то как он может прийти на площадь Свободы, – удивляются члены «Процветающей Армении», считая вопрос корреспондента издания «наивным» и напоминая об интервью Гагика Царукяна, в котором он четко заявил: Когда будет готов пакет реформ, тогда и я буду готов ответить на все вопросы».
Как отмечает издание, если Г.Царукян не примет участия в совместном митинге, естественно, закроется также вопрос участие в нем других.