Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015-ի պլանը
Հոկտեմբերի 7-ից 8-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության համակարգման ամենամյա խորհրդակցությունները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության ներկայիս կարգավիճակին ու զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ռազմածովային ուժերի բրիգադի գեներալ Ալեկսանդրոս Դիակոպուլոսին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Հունական պատվիրակության այցի արդյունքում ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Подписан план армяно-греческого военного сотрудничества на 2015 год
В административном комплексе министерства обороны Армении 7-8 октября прошли ежегодные консультации по координации армяно-греческого военного сотрудничества с участием представителей управления оборонной политики Минобороны Армении и управления международного сотрудничества Генерального штаба национальной обороны Греции. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы, касающиеся нынешнего состояния армяно-греческого военного сотрудничества и перспектив развития.
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял начальника управления международного сотрудничества Генерального штаба национальной обороны Греции, генерала бригады военно-морских сил Александроса Диакопулоса. В ходе встречи были подведены итоги консультаций.
По итогам визита греческой делегации в Армению был подписан план армяно-греческого военного сотрудничества на 2015 год.