Ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015-ի պլանը
Հոկտեմբերի 7-ից 8-ը ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում անցկացվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության համակարգման ամենամյա խորհրդակցությունները ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-հունական ռազմական համագործակցության ներկայիս կարգավիճակին ու զարգացման հեռանկարներին առնչվող հարցեր:
Հունաստանի Ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբի միջազգային համագործակցության վարչության պետ, ռազմածովային ուժերի բրիգադի գեներալ Ալեկսանդրոս Դիակոպուլոսին ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը:
Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Հունական պատվիրակության այցի արդյունքում ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Annual consultations with the participation of representatives of Armenian Defense Ministry’s Defense Policy Department and the Department for International Cooperation of the Hellenic National Defense General Staff took place on October 7-8 at Defense Ministry of Armenia.
The current state and development prospects of Armenian-Greek military cooperation were discussed, the ministry’s press service reported.
First Deputy Defense Minister of Armenia David Tonoyan received the Head of the Department for International Cooperation of the Hellenic National Defense General Staff Gen. Alexandros Diakopoulos. The results of consultations were summarized at the meeting.
The 2015 plan of Armenian-Greek military cooperation was signed during the Greek delegation’s visit to Armenia.