Նիկոլ Փաշինյան. Սահմանադրական փոփոխությունները քաղաքական աֆյորա է
Սահմանադրական փոփոխությունները Սերժ Սարգսյանի կողմից մատուցվող քաղաքական աֆյորա է: Այս մասին այսօր «Քաղաքացիական պայմանագիր» միավորման կառավարման խորհրդի անդամների հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր, պայմանագրի անդամ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իսկ, այսպես կոչված, հակափոփոխություններն, այդ աֆյորայի մյուս տարբերակն են»,- ասաց պատգամավորը:
Նա հղում արեց 2012թ.-ին գրված իր հոդվածին՝ նշելով, որ այն գրված էր հենց սահմանադրական փոփոխությունների համատեքստում:
«Այն ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստանը» կողմ էր, իշխող մեծամասնությունն էր առարկում: Եվ չնայած հիմա դերերը փոխվել են, բայց պրոցեսի իմաստը չի փոխվում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Никол Пашинян: Конституционные реформы – это политическая афера
Конституционные реформы – это преподносимая президентом Армении Сержем Саргсяном политическая афера. Об этом заявил сегодня на совместной пресс-конференции с членами совета правления общественно-политического объединения«Гражданский договор» депутат парламента Армении от фракции «Армянский национальный конгресс» Никол Пашинян.
«А так называемые выступления против изменений – это другой вариант аферы», - сказал депутат.
При этом он сослался на свою статью, написанную еще в 2012 году, отметив, что она была именно в контексте конституционных реформ.
«Тогда партия «Процветающая Армения» выступала за реформы, а властвующее большинство было против них. И, несмотря на то, что роли изменились, однако смысл процесса остался тем же», - заявил Никол Пашинян.