Նիկոլ Փաշինյան. Սահմանադրական փոփոխությունները քաղաքական աֆյորա է
Սահմանադրական փոփոխությունները Սերժ Սարգսյանի կողմից մատուցվող քաղաքական աֆյորա է: Այս մասին այսօր «Քաղաքացիական պայմանագիր» միավորման կառավարման խորհրդի անդամների հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում ասաց ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր, պայմանագրի անդամ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Իսկ, այսպես կոչված, հակափոփոխություններն, այդ աֆյորայի մյուս տարբերակն են»,- ասաց պատգամավորը:
Նա հղում արեց 2012թ.-ին գրված իր հոդվածին՝ նշելով, որ այն գրված էր հենց սահմանադրական փոփոխությունների համատեքստում:
«Այն ժամանակ «Բարգավաճ Հայաստանը» կողմ էր, իշխող մեծամասնությունն էր առարկում: Եվ չնայած հիմա դերերը փոխվել են, բայց պրոցեսի իմաստը չի փոխվում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

The constitutional reforms are a political swindle by Armenian President Serzh Sargsyan, the deputy of Armenian National Congress (HAK) parliamentary faction Nikol Pashinyan said today at a joint press conference with members of Civil Contract public-political union.
“The so-called statements against the changes are another version of the swindle,” the deputy said, citing the article he wrote in 2012. According to Pashinyan, the article was in the context of constitutional reforms.
“At that time Prosperous Armenia Party was in favor of the reforms, but the ruling majority was against. Although the roles have changes, the meaning of the process remains the same,” Nikol Pashinyan declared.