Բակո Սահակյան. Մոնսերատ Կաբալյեն արդեն իր ուրույն տեղը ունի Արցախում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 14-ին մայրաքաղաքի Վերածննդի հրապարակում ներկա է գտնվել աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Մոնսերատ Կաբալյեի համերգին: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Մոնսերատ Կաբալյեն արդեն իր ուրույն տեղն է զբաղեցնում Արցախի կյանքում և շոշափելի ներդրում ունի մեր մշակույթի զարգացման գործում՝ ընդգծելով, որ դա անկեղծ բարեկամության և մարդասիրության լավագույն դրսևորում է:
Միջոցառմանը ներկա էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և արտերկրից:

Montserrat Caballe gives concert in Stepanakert
President of the Nagorno Karabakh Republic Bako Sahakyan attended today the concert of world-famous Spanish opera singer Montserrat Caballe in Stepanakert’s Rebirth Square, the press service of the NKR president reported.
The president of NKR said that Montserrat Caballe has a special place in Artsakh’s life and she made a remarkable contribution to its culture, which is the best manifestation of sincere friendship and humanism.
Among those present at the concert were Head of Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan, Prime Minister of NKR Ara Harutyunyan, various officials, guests from Armenia and other countries.