Հունան Պողոսյան. Հանցագործությունների ընդհանուր թվաքանակն ավելացել է 302-ով
2014 թ. 9 ամիսների ընթացքում գրանցված հանցագործությունների ընդհանուր թվաքանակն ավելացել է 302 դեպքով, բայց նկատվում է հանցագործության աճի տեմպերի նվազման միտում: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գեներալ-լեյտենանտ Հունան Պողոսյանը:
Նրա խոսքով՝ նվազել են դիտավորությամբ առողջությանը վնաս հասցնելու հանցագործությունների դեպքերը և խմբակային հանցագործությունները, աճել են բնակարանային գողության, կողոպուտի դեպքերը:
Նշված ժամանակահատվածում 1190 ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ կատարվել է ծառայողական քննություն, դատարան է ուղարկվել 19 գործ, դատապարտվել է 21 անձ:
Իջևանի ոստիկանապետի ձերբակալման հետ կապված Հ. Պողոսյանը ասաց, որ ցավով է արձանագրել այդ դեպքը, քանի որ ոստիկանապետն իրեց գործընկերն է եղել:

Число зарегистрированных преступлений возросло на 302 случая
За 9 месяцев 2014 года число зарегистрированных преступлений возросло на 302 случая, однако наблюдается снижение тенденций темпа роста преступлений, заявил сегодня журналистам первый заместитель начальника полиции Армении, генерал-лейтенант Унан Погосян.
По его словам, снизились случаи нанесения умышленного вреда здоровью, групповых преступлений, увеличились случаи квартирных краж, ограблений.
За отчетный период в отношении 1190 полицейских было назначено служебное расследование, в суд направлено 19 дел, осуждены 21.