Հանրահավաքին 2 օր է մնացել, բայց առաջնորդները դեռևս չեն հանդիպել
Ոչ իշխանական եռյակի հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքից հետո հայտարարվեց, որ հոկտեմբերի 24-ի հանրահավաքից առաջ տեղի կունենա եռյակի լիդերների հանդիպում, որտեղ էլ հետագա անելիքների շուրջ վերջնական որոշումներ կկայացվեն:
Երեկ «Հայկական ժամանակի» թղթակիցը զարմանքով արձանագրել է, որ եռյակի ներկայացուցիչները խուսափողաբար են մոտենում այս թեմային: «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանն ասել է, թե չի կարող պատասխանել, թե երբ է տեղի ունենալու եռյակի լիդերների հանդիպումը: Նաիրա Զոհրաբյանը ևս չի կարողացել պատասխանել:
«Այս պատասխանների մեջ արտառոց ոչինչ չէր լինի, եթ եռյակի հերթական՝ հոկտեմբերի 24-ի հանրահավաքին ընդամենը երկու օր մնալիս չլիներ: Լիդերների հանդիպումը ուշանում է տեխնիկական պատճառներով: Բանն այն է, որ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը Հայաստանում չէ: Ըստ մամուլի հրապարակումների, նա Դուբայում հանգստանում է ԱԺ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի և ռուսաստանաբնակ գործարար Սամվել Կարապետյանի հետ»,- գրել է թերթը:

Haykakan Zhamanak: Meeting of trio’s leaders is late
It was announced after the October 10 rally of the three non-coalition parliamentary forces that the leaders of the trio would meet ahead of the next rally scheduled for October 24 to take a final decision about further actions, ‘Haykakan Zhamanak’ daily says.
Representatives of the trio give evasive answers, the daily says. The head of Heritage faction Ruben Hakobyan said he didn’t know when the trio’s leaders would meet. Naira Zohrabyan of Prosperous Armenia Party (BHK) also found it difficult to answer that question.
“The meeting of three leaders is late for technical reasons – the chairman of BHK Party Gagik Tsarukyan is now abroad,” the paper writes.